MotoNews.pl

Ford włącza do oferty edycję specjalną Ford GT ’67 Heritage

23 sierpnia 2017

Kategoria | Premiery  Sport
Marka, model | ,
Ford-GT-67-Heritage 7

Ford GT będzie oferowany w nowej, limitowanej edycji Heritage stworzonej na cześć wyścigowego samochodu GT40 Mark IV, który w 1967 roku prowadzony przez Dana Gurney’a i A.J. Foyta zajął pierwsze miejsce w 24-godzinnym wyścigu w Le Mans. Samochód otrzymał unikalną kolorystykę nadwozia i wnętrza oraz ekskluzywne wykończenie obręczy kół.

Wersja specjalna Ford GT ’67 Heritage w charakterystyczny barwach z czerwonym nadwoziem i biegnącymi wzdłuż jego osi białymi pasami jest hołdem oddanym zwycięzcom wyścigu Le Mans z 1967 roku: samochodowi Ford GT40 Mark IV z jego załogą w składzie Dan Gurney i A.J. Foyt.

Ford GT ‘67 Heritage oznaczony numerem startowym 1 będzie modelem roku 2018

Ford GT w limitowanej edycji będzie wyróżniał się nie tylko kolorystyką i numerem startowym, ale też kolorami, materiałami i detalami wnętrza samochodu.

„Tworząc godnego następcę specjalnego modelu “66 Heritage”, logicznie rzecz biorąc musieliśmy nawiązać do naszego kolejnego zwycięstwa w Le Mans z amerykańskim zespołem Dan Gurney i A.J. Foyt.” – mówi Dave Pericak, dyrektor generalny Ford Performance. „Wersja Ford GT ’67 Heritage jest hołdem złożonym temu zwycięstwu, z pomocą najnowszego wcielenia jednego z najważniejszych samochodów w historii wyścigowej Forda.”

Ford GT ’67 Heritage będzie malowany na wysoki połysk w kolorze Race Red, z białymi pasami i wyróżnionymi detalami z włókien węglowych. Z przodu i na drzwiach samochód otrzymał oznaczenia nawiązujące do numeru startowego 1 wykonane w kolorze Frozen White i 20-calowe, jednoczęściowe, kute aluminiowe obręcze kół ze srebrnym półmatowym wykończeniem oraz z czarnymi nakrętkami mocującymi obręcze. Czerwone zaciski hamulcowe i srebrne obudowy lusterek zewnętrznych stanowią dopełnienie samochodowej perfekcji.

Wnętrze Forda GT ‘67 Heritage

Wnętrze otrzymało nowe skórzane wykończenia foteli wykonanych z włókien węglowych, z czerwonymi przeszyciami, które pojawiają się także na kierownicy. Dla taśm pasów bezpieczeństwa wybrano kolor czerwony, a łopatki zmiany biegów wykończono w anodowanej szarości. Na desce rozdzielczej, w ramkach numerów seryjnych na drzwiach i w zastrzałach znajdujących się za fotelami wykorzystano stal nierdzewną z ciemnym półmatowym wykończeniem.

Kolejne akcenty wyróżniające wersję specjalną ’67 Heritage, to niepowtarzalna tabliczka znamionowa z numerem serii, a także wykonane z włókien węglowych wyeksponowane progi drzwi, wloty powietrza i konsola centralna.

„Pierwszy model edycji Heritage okazał się wielkim sukcesem, i wspaniałym, współczesnym nawiązaniem do historii naszych zwycięstw w wyścigach Le Mans.” – przypomina Garen Nicoghosian, szef projektu nadwozia nowego samochodu. „Kontynuacja tej opowieści z Fordem GT przypominającym sukces wyścigowego GT40 Mark IV była rzeczą, którą po prostu musieliśmy zrobić.”

Ford GT w edycji ’67 Heritage można zobaczyć na stronie FordGT.com korzystając z konfiguratora. Samochód będzie dostępny w limitowanej serii w nadchodzącym roku modelowym.

Zdjęcia: Ford, informacja Mototarget.pl