MotoNews.pl

Peugeot bez Barier wprowadza do oferty Boxera z adaptacją do przewozu osób z niepełnosprawnością

18 października 2017

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
Peugeot-Boxer Carpol 10

Marka Peugeot od 2011 roku prowadzi specjalny program Peugeot bez Barier, którego założeniem jest poprawa mobilności osób z niepełnosprawnością. W 2013 roku marka została wyróżniona Medalem Przyjaciela Integracji przez Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, które od ponad 20 lat wspiera środowisko osób z niepełnosprawnością również w obszarze mobilności.

W ramach programu Peugeot bez Barier marka proponuje preferencyjne warunki na wybrane samochody przystosowane do potrzeb zarówno kierowców, jak i pasażerów z niepełnosprawnością. Oferuje pomoc w dostosowaniu samochodu do własnych potrzeb, doradztwo oraz formalną pomoc w uzyskaniu dofinansowania na jego zakup.

Peugeot Boxer z adaptacją do przewozu osób z niepełnosprawnością

We wrześniu tego roku oferta Peugeot bez Barier wzbogaciła się o nową propozycję: model Peugeot Boxer z adaptacją do przewozu osób z niepełnosprawnością.

Model jest wyposażony w standardzie w najazdy. Zastosowane wzmocnienia i kotwiczenia pozwalają na bezpieczny przewóz pasażerów na wózkach inwalidzkich. W środku znajdują się łatwe do zdemontowania fotele (w drugim i trzecim rzędzie wyposażone w regulowane oparcia ze zintegrowanymi zagłówkami oraz 3-punktowe, bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa).

Specjalnym udogodnieniem jest wózek montowany zamiennie ze środkowym fotelem trzeciego rzędu(wprowadzenie wózka do kabiny umożliwiają antypoślizgowe najazdy, rampa lub winda, montowane z tyłu samochodu). Przedział pasażerski, w zależności od konfiguracji, umożliwia podróżowanie jednej lub kilku osobom na wózkach inwalidzkich. Podłoga przedziału pasażerskiego wykonana jest z antypoślizgowego i wodoodpornego materiału.W podłodze zamontowane są listwy cargo, służące do mocowania wózków inwalidzkich oraz 3-punktowe pasy bezpieczeństwa do transportowania osoby z niepełnosprawnością.Zabudowa auta obejmuje również oznakowanie zgodne z przepisami o ruchu drogowym (oklejenie samochodu emblematami informującymi o przewozie osób niepełnosprawnych,ostrzegawcze kierunkowskazy dachowe).

Ponadto, w zależności od potrzeb, na życzenie klienta samochód może mieć dodatkowe wyposażenie:

  • dodatkowe atestowane mocowanie do wózków inwalidzkich
  • platformę najazdowa podnoszoną ręcznie na siłownikach
  • elektrycznie sterowaną windę
  • rozbudowaną klimatyzacje i dodatkowy stopień ułatwiający wsiadanie (mechaniczny lub elektryczny)

W każdym przypadku istnieje możliwość uzgodnienia szczególnych elementów wyposażenia zgodnych ze specyficznymi funkcjami docelowymi zamawianej adaptacji i samochodu.

Autorem adaptacji jest renomowana firma Carpol.

Peugeot Boxer do przewozu osób z niepełnosprawnością na wózkach inwalidzkich posiada europejską homologację nr: e20*2007/46*0293*00.

Zdjęcia: Peugeot