MotoNews.pl

Volkswagen Samochody Użytkowe na targach Fleet Market 2017

23 listopada 2017

Volkswagen-Fleet-Market-2017 4

Po raz pierwszy w Polsce marka Volkswagen Samochody Użytkowe zaprezentowała koncepcyjny model Volkswagen Amarok Exclusive będący zapowiedzią najmocniejszego w gamie silnika z jeszcze większym niż dotychczas momentem obrotowym. Premiera odbyła się na targach Fleet Market, które odwiedziło ponad 7500 gości.

Polska premiera koncepcyjnego modelu Amarok Aventura Exclusive

Premiera nowego Amaroka odbyła się podczas wspólnej prezentacji wszystkich nowości Volkswagen Group Polska, która przygotowana została w formie wyjątkowego muzycznego show. Skomponowane specjalnie na ten pokaz utwory muzyczne w bardzo sugestywny sposób oddawały charakter każdego modelu, finalnie tworząc wyjątkową, spójną całość. Za przygotowanie tej niepowtarzalnej oprawy muzycznej odpowiedzialny był młody, uzdolniony kompozytor z Poznania.

Premierze Amaroka Aventura Exclusive towarzyszyły mocne, elektroniczne dźwięki, które nawiązywały do mocy aż 258 koni mechanicznych i wyrazistej stylistyki tego modelu.

Koncepcyjny Amarok wyznacza kierunek rozwoju przyszłych pick-upów marki Volkswagen Samochody Użytkowe. Samochód wyposażony jest w 8-stopniową automatyczną skrzynię biegów oraz fabryczny napęd na cztery koła 4MOTION. Metalizowany lakier w kolorze Kurkumy podkreślony został przez polerowane na wysoki połysk 19-calowe obręcze kół Milford, chromowane wykończenie grilla, zewnętrznych lusterek, tylnego zderzaka, a także orurowanie skrzyni ładunkowej. Całość dopełnia srebrna roleta zabezpieczająca przedział ładunkowy. Sportowy charakter podkreślają biksenonowe reflektory ze światłami do jazdy dziennej wykonanymi w technologii LED.

Volkswagen Crafter ze specjalistyczną zabudową dedykowaną branży kurierskiej

Podczas targów zaprezentowany został także nowy Volkswagen Crafter ze specjalistyczną zabudową dedykowaną firmom kurierskim. Model ten stworzony został od podstaw z myślą o wysokich wymaganiach klientów. Wyróżnia go nowoczesna stylistyka oraz dynamiczna i smukła linia nadwozia. Na tle konkurentów Crafter wyróżnia się zaawansowanymi systemami wspierającymi kierowcę, a także mnogością konfiguracji, których jest w ofercie aż 69: cztery wersje nadwozia, dwa rozstawy osi i dwie długości tylnych zwisów, dwa rodzaje kabin, trzy wysokości, trzy rodzaje napędu, w tym fabryczny napęd na cztery koła, skrzynia manualna i automatyczna, a do tego silnik w czterech wariantach mocy.

Nowy Crafter w zabudowie kurierskiej oferuje montowaną między kabiną pasażerską a przestrzenią ładunkową przegrodę wyposażoną w drzwi, które umożliwiają kierowcy łatwy i szybki dostęp do przewożonych paczek. Samochód ten posiada również system stalowych półek o nośności 120 kg, które pozwalają na zwiększenie powierzchni ładunkowej pojazdu nawet o 50%. Bezpieczeństwo transportu przesyłek zapewniają pasy mocujące oraz kompatybilne z nimi, wbudowane rowki teowe.

Zdjęcia: Volkswagen