MotoNews.pl

Seat Arona – polska premiera charyzmatycznego crossovera

14 grudnia 2017

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
SEAT-Arona-premiera 4

Idealny towarzysz codziennych podróży po mieście i poza nim odkrył swoje charyzmatyczne oblicze przed mieszkańcami Gdańska. To właśnie w mieście wolności SEAT Arona zaprezentował się na polskich ulicach po raz pierwszy. Prezentacja na nadbałtyckich trasach to część premiery nowego crossovera hiszpańskiego producenta.

Seat Arona odkrywa swoje oblicze

Arona, zanim na dobre pojawi się na naszych drogach, rozgrzała już swoimi umiejętnościami oraz wyjątkowym designem tych, którzy mieli okazję spotkać ją podczas jazd demonstracyjnych w Trójmieście. Auto podbiło gdańskie ulice, udowadniając swoje nieprzeciętne możliwości na zatłoczonych arteriach miasta czy jego szutrowych obrzeżach.

– Arona to kwintesencja nie tylko Barcelony, swojego rodzinnego miasta, ale i kolejny, duży krok w rozwoju oferty SEAT-a – mówi Jakub Góralczyk, Kierownik ds. PR SEAT. – Gdańsk to doskonałe miejsce do jego polskiej prezentacji. Ci, którzy mieli przyjemność zobaczyć ją jako pierwszą na żywo, mogli przekonać się o prawdziwie hiszpańskim temperamencie auta oraz przyjrzeć się lepiej designowi. Mamy nadzieję, że ten pierwszy kontakt zachęci do wizyt w salonach oraz sprawdzenia dodatkowo jego technologii w praktyce.

W tempie miasta

Nowa Arona z impetem wkracza w dynamicznie rosnący segment kompaktowych crossoverów. Auto dostępne będzie w cenie od 63 500 zł w wersji 1.0 TSI (95 KM) lub atrakcyjnej miesięcznej racie od 416 zł, zaś dla wersji Full LED – 440 zł miesięcznie.

Najmłodszy członek rodziny SEAT-a świetnie sprawdzi się dla osób mieszkających w mieście lub na jego obrzeżach. Na co dzień można nim wygodnie podróżować do pracy, a w weekendy – spakować walizki do 400-litowego bagażnika i wyjechać w trasę za miasto. Samochód wyposażony jest w oszczędny silnik, co pozytywnie wpływa na koszty utrzymania pojazdu. Codzienne korzystanie z Arony ułatwiają m.in: dostęp bezkluczykowy KESSY, czujniki deszczu i zmierzchu, asystent podjazdu, a także automatyczne wspomaganie parkowania. To także model wyposażony w nowe technologie – kierowcy będą mogli skorzystać z m.in. ekranu multimedialnego, nawigacji czy systemu dźwiękowego BeatsAudio.

Zdjęcia: SEAT