MotoNews.pl

Lexus LC najlepszym coupe w Wielkiej Brytanii

18 stycznia 2018

Kategoria | Rynek
Marka, model | ,
Lexus-LC-500-Best-UK-Coupe 7

Nowy Lexus LC został uznany przez jurorów konkursu UK Car of the Year za najlepsze coupe roku. Model znalazł się także wśród kandydatów do tytułu samochodu roku, który zostanie ogłoszony pod koniec stycznia.

Lexus LC najlepszym coupe w UK

Członkowie jury, składającego się z najbardziej doświadczonych i poważanych brytyjskich dziennikarzy motoryzacyjnych, komplementowali LC, używając określeń takich jak „najbardziej imponujący samochód, jakim jechałem w 2017 roku” czy „oszałamiający wygląd, świetnie się go prowadzi”. Jeden z jurorów podsumował: „Po co kupuje się coupe? Aby się wyróżniać spośród innych – i w tej roli Lexus LC sprawdza się znakomicie. A przy tym jest świetnie wyposażony i niezawodny”.

Ewan Shepherd, dyrektor brytyjskiego oddziału Lexusa, powiedział: – „LC to przełomowy samochód, który wskazuje nowe kierunki Lexusa w zakresie designu, inżynierii i osiągów, więc uhonorowanie go nagrodą dla samochodu roku w swojej klasie jest dla nas szczególnie ważne. Lexus LC jest elementem kompleksowej odnowy naszej gamy modeli, w ramach której wprowadziliśmy właśnie nową generację flagowej limuzyny LS, a także odświeżone wersje modeli IS, CT oraz NX. Te nowe modele zwiększają atrakcyjność marki i przyciągają do Lexusa nowych klientów.”

Wprowadzony ubiegłego lata model LC to nowe flagowe coupe Lexusa, będące efektem najnowszych osiągnięć firmy w dziedzinie designu i technologii. Dostępny jest z dwoma rodzajami napędu: LC 500h wykorzystuje benzynowo-elektryczną hybrydową jednostkę Multi Stage Hybrid System z silnikiem V6, zaś LC 500 napędzany jest wolnossącym silnikiem V8 o mocy 477 KM, sprzężoną z pierwszą w świecie 10-biegową przekładnią automatyczną.