MotoNews.pl

Nissan Navara w wersji specjalnej N-Guard już w sprzedaży

17 grudnia 2018

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Nissan-Navara-N-Guard 10

Navara jest uniwersalnym pick-upem o bardzo dobrych parametrach terenowych, który doskonale nadaje się do ciężkiej pracy w dni powszednie i na weekendową ucieczkę od cywilizacji. W wersji specjalnej N-Guard, wyróżniającej się uwspółcześnioną stylistyką i wzbogaconym wyposażeniem standardowym, prezentuje się jeszcze atrakcyjniej.

Muskularny wygląd Nissana Navara N-Guard

Samochód bazuje na flagowej wersji Tekna, a kratę wlotu powietrza, oprawy lamp przeciwmgłowych, boczne lusterka, klamki drzwi oraz tylny zderzak polakierowano na czarno. Dodano harmonizujące kolorystycznie boczne stopnie i relingi dachowe, a także specjalne 18‑calowe felgi ze stopów metali lekkich. Standardem są też przyciemnione oprawy reflektorów oraz elektrycznie sterowany szyberdach z przyciemnioną szybą.

Klienci mogą zamówić Nissana Navara N-Guard w jednym z trzech kolorów nadwozia — metalizowanych ciemnoszarym lub czarnym oraz białym perłowym. Całości dopełniają specjalne naklejki w dolnej części drzwi i skrzyni ładunkowej za tylnym kołem.

We wnętrzu finezji i elegancji dodają przeprojektowane fotele ze skórzaną tapicerką. Siedziska i oparcia urozmaicono nowymi wstawkami w kolorze ciemnoszarym i żółtym oraz podwójnymi żółtymi szwami. Ten sam motyw powtórzono na wykończeniu drzwi oraz na nowych dywanikach z geometrycznym wzorem nawiązującym do naklejek na nadwoziu.

Bogatsze wyposażenie standardowe, w tym czujniki parkowania i szyberdach

W standardowym wyposażeniu wersji specjalnej znalazły się przednie i tylne czujniki parkowania oraz spryskiwacze reflektorów, a także blokada tylnego mechanizmu różnicowego, wcześniej dostępna wyłącznie za dopłatą.

Klienci oczekujący jeszcze większej dzielności terenowej mogą zamówić pick-upa Navara N‑Guard z pakietem OFF-ROADER AT32. Pakiet ten obejmuje specjalne wzmocnione zawieszenie zwiększające prześwit o 20 mm, pełną ochronę głównych podzespołów podwozia oraz większe, 32-calowe opony. W samochodzie może być również zamontowany wysoko wyprowadzony kanał wlotu powietrza, zwiększający głębokość brodzenia, dzięki czemu klienci otrzymują Nissana Navara o maksymalnych możliwościach terenowych.

Zespół zaawansowanych technologii znanych z dotychczasowych wersji modelu Navara uzupełniono o nowe elementy. Standardowe wyposażenie wersji N-Guard obejmuje system wspomagania ruszania pod górę, system kontroli zjazdu, inteligentny system hamowania awaryjnego oraz inteligentny system kamer 360°. Jak każdy lekki samochód dostawczy marki Nissan, również Navara N-Guard jest objęta najlepszą w branży pięcioletnią gwarancją z limitem przebiegu 160 000 kilometrów.

W Polsce Navara N-Guard oferowana jest w cenie 159 150 zł brutto w wersji z manualną przekładnią 6-biegową oraz – za 5000 zł więcej – z 7-biegową skrzynią automatyczną.

Navara N-Guard z pakietem OFF-ROADER AT32 zwiększającym możliwości terenowe

Nissan Navara N-Guard nawiązuje swoją nazwą oraz mocną i elegancką stylistyką do koncepcyjnego Nissana EnGuard, zaprezentowanego na Salonie Samochodowym w Hanowerze w 2016 roku. Navara N-Guard zadebiutowała publicznie na tegorocznym Salonie w Hanowerze.

Navara, zdobywca tytułu Międzynarodowego Pick-upa Roku, jest najpopularniejszym pick-upem Nissana na świecie. Model jest produkowany w Hiszpanii, Chinach, Meksyku, Tajlandii, a od lipca 2018 roku także w Argentynie.

Zdjęcia: Nissan