MotoNews.pl

Nowe Mitsubishi ASX i L200 przedpremierowo w Poznaniu!

31 marca 2019

Mitsubishi-Poznan-Motor-Show 16

Polscy miłośnicy motoryzacji mieli niepowtarzalną okazję, by obejrzeć dwa nowe modele Mitsubishi – SUV o nazwie ASX i pickup L200, które świętowały swoje premiery podczas zakończonego niedawno salonu Geneva Motor Show. Na pół roku przed rynkowymi debiutami dwa nowe pojazdy były ozdobą stoiska Mitsubishi na wystawie Poznań Motor Show, która zakończyła się 31 marca. Uroczystość przedpremierową zaszczycił swą obecnością wybitny aktor i ambasador modelu Mitsubishi Outlander Bartłomiej Topa. Atrakcją stoiska był także pokaz artysty Pawła Swanskiego.

Nowe Mitsubishi ASX i L200 – polskie przedpremiery prosto z Genewy

Polski oddział Mitsubishi Motors przygotował wyjątkowe atrakcje dla wielbicieli motoryzacji a w szczególności szerokiego grona miłośników tej japońskiej marki. Podczas rozpoczynającej się właśnie wystawy motoryzacyjnej Poznań Motor Show, polscy klienci mogli zapoznać się z bliska z dwoma nowościami – najpopularniejszym modelem spod znaku Trzech Diamentów, czyli kompaktowym SUV-em Mitsubishi ASX oraz najnowszym wcieleniem słynnego pickupa Mitsubishi L200. Obydwa pojazdy przybyły do Polski prosto z zakończonego 10 dni temu Salonu Genewskiego, gdzie Mitsubishi ASX świętował swą światową premierę, a Mitsubishi L200 europejski debiut. Obydwa modele zadebiutują w polskich salonach sprzedaży już tej jesieni.

ASX – bestseller Mitsubishi

Mitsubishi ASX – kompaktowej wielkości SUV japońskiej produkcji, to najpopularniejszy model spod znaku Trzech Diamentów w Polsce – na naszych drogach jeździ blisko 20 000 takich pojazdów. Nowe Mitsubishi ASX 2020, wyróżnia się całkowicie nowym, niezwykle wyrazistym projektem nadwozia. Masywny zderzak obejmuje cały centralny przedni pas z obu stron, a kwadratowe poziome i pionowe elementy grilla oraz osłona pod zderzakiem podkreślają moc, solidność i wytrzymałość. Dzięki nowej stylizacji, maska pojazdu jest bardziej pochylona, co poprawia widoczność z przodu. Stylizację typową dla samochodów Mitsubishi podkreślają też charakterystyczne reflektory LED, z kierunkowskazami i światłami przeciwmgielnymi umieszczonymi przy krawędzi zderzaka. W tylnej części nadwozia Mitsubishi ASX umieszczono zestaw lamp LED, który rozciąga się na całej szerokości samochodu i wraz z nowym zderzakiem podkreśla jego muskularną sylwetkę.

We wnętrzu Mitsubishi ASX uwagę zwraca nowy system multimedialny z 8-calowym wyświetlaczem dotykowym. System łączności smartfona z systemem audio o nazwie SDA pozwala kierowcy na bezpieczną obserwację wyświetlanych informacji i danych niemal bez odrywania wzroku od sytuacji na drodze. Kierowca może dzięki komendom głosowym lub przy użyciu ekranu dotykowego obsługiwać nawigację, która uwzględnia aktualne warunki ruchu drogowego oraz odbierać i wykonywać połączenia telefoniczne, sprawdzać wiadomości tekstowe, czy słuchać muzyki.

Mitsubishi ASX będzie napędzane nowym, benzynowym silnikiem z systemem zmiennych faz rozrządu o pojemności 2.0 litra, który współpracuje z automatyczną przekładnią CVT ze sportowym trybem pracy i 6 przełożeniami oraz z 5-biegową skrzynią manualną. Mitsubishi ASX 2020 będzie oferowane z napędem na jedną lub dwie osie.

Najnowsze Mitsubishi L200

Zaprojektowane zgodnie z filozofią „Engineered Beyond Tough” i słynące z wytrzymałości i niezawodności nowe Mitsubishi L200 przykuwa wzrok muskularną stylistyką nadwozia. System napędu 4WD najnowszej generacji gwarantuje lepsze zdolności terenowe, także dzięki nowej funkcji Off-Road, pozwalającej na wybór jednego z 4 trybów pracy układu: Gravel (szuter), Mud/Snow (błoto/śnieg), Sand (piasek) i Rock (kamienie). Mitsubishi L200 wyróżnia także spośród konkurencji możliwość korzystania z napędu 4×4 przy dowolnej prędkości jazdy i na dowolnym rodzaju nawierzchni. Znacząco poprawiono komfort i własności jezdne a na liście wyposażenia tego pojazdu znalazło się kilkanaście zaawansowanych systemów bezpieczeństwa.

Do napędu nowego Mitsubishi L200 posłuży nowoczesny turbodiesel o pojemności 2.2-litra, współpracujący z 6-biegową automatyczną lub manualną przekładnią, oferujący znakomite osiągi i zapewniający cichszą pracę układu napędowego. Silnik wykorzystuje wodny roztwór dodatku SCR AdBlue® *2 w procesie redukcji emisji tlenków azotu (NOx) z układu wydechowego i spełnia normy EURO 6d-TEMP.

W Poznaniu zaprezentowana została specjalna wersja nowego Mitsubishi L200 o nazwie Rescue Vehicle (pojazd dla służb ratunkowych), przygotowana z myślą o wystawie Geneva Motor Show 2019.

Gość specjalny Mitsubishi – Bartłomiej Topa

W przedpremierowym pokazie Mitsubishi ASX i L200 w Poznaniu wziął także udział nowy ambasador marki Mitsubishi w Polsce – znany aktor Bartłomiej Topa. Artysta od niedawna pełni rolę ambasadora modelu Mitsubishi Outlander. „Cieszę się z niedawno rozpoczętej współpracy z Mitsubishi i perspektywy kreatywnych projektów, które wspólnie planujemy. Coraz lepiej poznaję tę oryginalną markę, słynącą z produkcji aut 4×4, innowacyjności i sportowych sukcesów w rajdzie Dakar. Muszę przyznać, że Outlander, którym jeżdżę dopiero chwilę, zrobił na mnie bardzo dobre, pierwsze wrażenie – jest niezwykle komfortowy, szczególnie podczas długich podróży, świetnie się prowadzi a korzystanie z systemu komunikacji i nawigacji poprzez telefon jest bardzo łatwe.” – powiedział Bartłomiej Topa.

Ciekawą częścią ekspozycji Mitsubishi był model Outlander 2019 z grafiką stworzoną przez Pawła Swanskiego (https://www.facebook.com/PawelSwanski/). Artysta podczas pierwszego dnia wystawy, na żywo nanosił na karoserię auta swoje impresje na temat hasła przewodniego Mitsubishi Motors „Drive Your Ambition”).

Zdjęcia: Mitsubishi