MotoNews.pl

Limitowana edycja Lexusa LC 2020

22 sierpnia 2019

Kategoria | Premiery  Rynek Premium
Marka, model | ,
Lexus-LC-2020 5

Od chwili wprowadzenia trzy lata temu na rynek, Lexus LC stał się ikoną stylu. W tym roku, wraz z wprowadzeniem limitowanej serii LC 2020, flagowe coupe zyskało jeszcze więcej wyrafinowania.

Łączący sensacyjne linie LC z klasyczną paletą kolorów, nowy model z limitowanej serii powstał po to, by podkreślić stylową sylwetkę sportowego coupe, która obok wysokich osiągów i zaawansowanej technologii stanowi atut tego modelu.

Lexus LC 2020 1

Transformacja zaczyna się od charakterystycznego koloru nadwozia Terrane Khaki, zarezerwowanego dla limitowej wersji Lexusa LC. Subtelny w swojej głębi, a jednocześnie rzucający się w oczy kolor to charakterystyczny odcień zieleni. Komplet 21-calowych, dwukolorowych kół dopełnia całości, wznosząc na wyższy poziom wygląd modelu LC.

Wnętrze LC Limited Edition otrzymuje dwukolorowe wykończenie, podkreślające wyjątkową stylistykę i kunszt, które zajdziemy w każdym egzemplarzu. Elektrycznie regulowane w 10 płaszczyznach fotele pokryto skórą anilinową – najdelikatniejszą i najwyższej jakości odmianą skórzanej tapicerki, dostępną w ofercie Lexusa. Nasycony kolor Bespoke Saddle Tan jest zarezerwowany dla limitowanej wersji i uzupełniony nieco ciemniejszym odcieniem tapicerki z alcantary na panelach drzwi, która nadaje kabinie lekkości i zachęcającego charakteru.

Lexus LC 2020 2

W przeciwieństwie do jasnobrązowych foteli, do wykończenia koła kierownicy, deski rozdzielczej, a także środkowej konsoli i paneli drzwi użyto ciemnej skóry Black Amber. Brązowe przeszycia łączą ciemniejszą skórę z siedzeniami, podkreślając jednocześnie niezwykłą precyzję każdego ściegu.

Finalnym akcentem każdego egzemplarza Lexusa LC Limited Edition 2020 jest charakterystyczna listwa progowa. Wycinane laserowo płyty są inspirowane geometrycznymi kształtami tylnych lamp.

Lexus LC 2020 3

Mechanika Lexusa LC nie uległa modyfikacjom w edycji limitowanej. Do wyboru jest responsywny model LC 500 z 5-litrowym silnikiem benzynowym V8 i 10-biegową automatyczną skrzynią Direct Shift oraz samoładująca się hybryda LC 500h z pierwszym na świecie, czterostopniowym systemem Multi Stage Hybrid, składającym się z 3,5-litrowego silnika benzynowego V6, połączonego z zaawansowanym silnikiem elektrycznym.

Lexus LC 2020 4

Oprócz charakterystycznego koloru Terrane Khaki, limitowana edycja Lexusa LC jest również dostępna w kolorach Graphite Black i Sonic Titanium.

Limitowana edycja Lexusa LC 500 2020 pojawi się w europejskich salonach w październiku 2019 roku.

Zdjęcia: Lexus