MotoNews.pl

Ford Puma ST Gold Edition – zaprojektowany przez fanów dla fanów

20 czerwca 2021

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Ford-Puma-ST-Gold-Edition

Po wprowadzeniu odważnej formuły projektowania, skoncentrowanego na człowieku, Ford ujawnił zwycięską specyfikację nowego modelu Puma ST w wersji Gold Edition, który będzie dostępny w limitowanej liczbie egzemplarzy jeszcze w tym roku.

Ford Puma ST Gold Edition

  • Ford ujawnia nazwę i zwycięską specyfikację nowej Pumy ST Gold Edition z najważniejszymi elementami stylistycznymi wybranymi przez fanów w serii ankiet internetowych.
  • Ponad ćwierć miliona głosów oddanych na profilach Forda na Twitterze i Instagramie – głosujący opowiedzieli się za czarnym lakierem, zewnętrznymi naklejkami i czerwonymi zaciskami hamulcowymi.
  • Puma ST Gold Edition będzie wyprodukowana w limitowanej liczbie egzemplarzy, a dostawy rozpoczną się pod koniec tego roku.

W ciągu 10 dni fani Forda oddali prawie 275 000 głosów w serii ankiet na profilach producenta samochodów na Twitterze i Instagramie, wybierając kombinacje kolorystyczne elementów, w tym lakieru, naklejek i zacisków hamulcowych, a także decydując o nazwie modelu.

W rezultacie, pierwszy w historii model Ford Performance, w którym tak liczna grupa decydowała o projekcie, będzie wyróżniał się następującymi elementami:

wyniki głosowania

Puma ST Gold Edition będzie napędzana 1,5-litrowym silnikiem benzynowym EcoBoost o mocy 200 KM, zapewniającym przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 6,7 sekundy. Zaawansowane, sportowe rozwiązania techniczne obejmują: możliwość wyboru trybu jazdy, w tym Sport, Track i Eco, wyjątkowy w tym segmencie mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu (LSD) i opatentowane przez firmę Ford sprężyny zawieszenia ze zmiennym kierunkiem działania oraz zaprojektowane dla tego modelu parametry zawieszenia i układu kierowniczego, zapewniające wyjątkowe reakcje na zakrętach. Dostawy rozpoczną się pod koniec bieżącego roku.

Ford i jego e-sportowy zespół Team Fordzilla zaprezentowali w zeszłym roku koncepcyjny model Team Fordzilla P1, stworzony w podobny sposób, we współpracy projektantów Forda ze społecznością graczy.

Zdjęcia: Ford