MotoNews.pl

Limitowana edycja BMW X5 i X6 Black Vermilion oraz BMW X7 Frozen Black

21 lipca 2021

Kategoria | Premiery  Rynek Premium
Marka, model | , ,
BMW-X5-X6-Black-Vermilion

BMW X5, BMW X6 i BMW X7 łączą wysoki poziom komfortu i luksusu z doskonałymi osiągami, wyjątkową dynamiką jazdy oraz niepowtarzalną stylistyką. Nowa edycja specjalna BMW X5 i BMW X6 Black Vermilion oraz BMW X7 w specjalnym kolorze Frozen Black dopełniają tego imponującego połączenia.

Edycja specjalna BMW X5 i BMW X6 Black Vermilion oraz BMW X7 w specjalnym kolorze Frozen Black

Jako czołowi przedstawiciele rodziny BMW X modele BMW X5, BMW X6 i BMW X7 imponują wysokim poziomem komfortu i luksusu, doskonałymi osiągami i wyjątkową dynamiką jazdy. Oba Sports Activity Vehicle (SAV) i Sports Activity Coupé (SAC) łączą to z dynamiczną elegancją oraz niepowtarzalną stylistyką. Nowością są modele BMW X5 i BMW X6 w limitowanej edycji Black Vermilion z ekskluzywnymi detalami wyposażenia. BMW X7 w metalizowanym kolorze Frozen Black łączy w sobie wyraziste opcje w ekskluzywnym pakiecie.

Dzięki blisko 250 tysiącom egzemplarzy sprzedanych na całym świecie w samym tylko 2020 roku trio SAV i SAC ze Spartanburga w USA znacząco przyczyniło się do sukcesu marki BMW. Co ósmym nowo sprzedanym modelem BMW było BMW X5, X6 lub X7. Wszystkie trzy modele edycyjne są dostępne z każdym silnikiem oferowanym w oryginalnym modelu i można je zamawiać już teraz, a ich wprowadzenie na rynek rozpocznie się w sierpniu 2021 roku.

Wyjątkowo wyraziste – BMW X5 i X6 w edycji Black Vermilion

Tematem przewodnim edycji Black Vermilion jest gra kolorów pomiędzy czernią i czerwienią. Podwójna atrapa chłodnicy BMW z charakterystycznymi dla edycji specjalnej czerwonymi listwami tworzy efektowny kontrast z metalizowanym lakierem specjalnym BMW Individual w kolorze Frozen Black. W BMW X6 Black Vermilion ten wizualny akcent prezentuje się szczególnie imponująco w połączeniu z podświetlaną atrapą chłodnicy Iconic Glow. Reflektory M Shadow Line ze światłami laserowymi BMW wraz z akcentami świetlnymi z niebieską sygnaturą X dopełniają efektowny widok z przodu.

Dodatkowo dynamiczny charakter BMW X5 i X6 w edycji Black Vermilion podkreśla pakiet sportowy M, który pod względem wyglądu zewnętrznego obejmuje pas przedni i tylny oraz błyszczące elementy M Shadow Line o rozszerzonym zakresie. Za ekskluzywnymi 22-calowymi obręczami kół M ze stopów lekkich 742 M Double Spoke w matowym kolorze Orbit Grey z ogumieniem mieszanym wykonanymi specjalnie do modeli z limitowanej edycji wyróżniają się błyszczące czerwone zaciski sportowych hamulców M.

Wnętrze BMW X5 i BMW X6 Black Vermilion wygląda szczególnie elegancko między innymi dzięki antracytowej podsufitce M z alcantary, a wysokiej jakości logo edycji na osłonie uchwytu na napoje w czarnym lakierze fortepianowym Individual, podkreśla ekskluzywność limitowanego modelu. Kolejne wyrafinowane akcenty to na przykład szklane aplikacje Crafted Clarity na kontrolerze iDrive, dźwignia biegów i przycisk start/stop, a także listwy ozdobne BMW Individual w kolorze czarnym Fineline z drewna szlachetnego z aluminiowymi wstawkami. Kierowca i pasażer obok zajmują miejsca na fotelach komfortowych z możliwością wielostopniowej regulacji.

Wnętrze BMW Individual pokryte tapicerką ze skóry Merino w kolorze czarnym jest dodatkowo wzbogacone o charakterystyczne dla edycji, czerwone dekoracyjne stebnowanie na przednich fotelach. W BMW X5 Black Vermilion czerwone akcenty znajdują się również na tylnych siedzeniach. Także obramowania dywaników z przodu i z tyłu zostały wykonane w kolorze czerwonym. Szyby przeciwsłoneczne z intensywnie przyciemnionymi tylnymi szybami od słupka B zwiększają prywatność pasażerów i harmonijnie łączą się ze sportowo-dynamiczną stylistyką nadwozia.

Edycja BMW X7 w metalizowanym kolorze Frozen Black – wyrazisty indywidualista

Tak jak edycja Black Vermilion, nowa edycja BMW X7 otrzymała lakierowanie specjalne BMW Individual w metalizowanym kolorze Frozen Black, ale zrezygnowano w nim z kontrastujących detali. Zaciski hamulcowe sportowych hamulców M ekskluzywnych 22-calowych obręczy kół BMW Individual ze stopów lekkich Y Spoke 758 I w matowym kolorze Orbit Grey są wykończone w błyszczącym kolorze czarnym.

BMW X7 w metalizowanym kolorze Frozen Black

Powściągliwość kolorystyczna w połączeniu z pakietem sportowym M z błyszczącymi elementami M Shadow Line o rozszerzonym zakresie sprawia, że długie na 5,15 m i szerokie na ponad dwa metry siedmioosobowe BMW wygląda jeszcze bardziej imponująco. Wnętrze edycji BMW X7 w metalizowanym kolorze Frozen Black z antracytową podsufitką M z alcantary, szklanymi aplikacjami Crafted Clarity i szybami przeciwsłonecznymi zapewnia luksusową atmosferę z elegancką powściągliwością.

Zdjęcia: BMW