MotoNews.pl

Lamborghini Huracan Sterrato na śniegu w trybie Rally

20 lutego 2023

Huracan-Sterrato-Rally-Snow

Huracan Sterrato dotarł do ekskluzywnego ośrodka narciarskiego we włoskich Alpach, udowadniając swoją sprawność na śniegu i lodzie. Przełączając się z trybu jazdy po drogach na specjalną opcję “rajdową”, konfiguracja stałego napędu na cztery koła Huracána Sterrato dynamicznie podbiła słabo przyczepne powierzchnie zimowego celu podróży.

Lamborghini Huracan Sterrato w trybie Rally

Zmieniony system LDVI (Lamborghini Integrated Vehicle Dynamics) w modelu Huracán Sterrato dostarcza specjalnie skalibrowane ustawienia napędu STRADA i SPORT na drogę, z nowym trybem RALLY zoptymalizowanym do jazdy po szutrze i luźnych nawierzchniach, w tym po śniegu: kolejny aspekt osobowości tego supersportowego samochodu, który daje radość z jazdy. Szersze rozstawy kół i zwiększona wysokość nadwozia sprawiły, że śnieżne warunki nie były zbyt trudne do pokonania, a opony Bridgestone Dueler AT002 typu run-flat, specjalnie przystosowane do terenowego Huracána i przystosowane do jego prędkości maksymalnej 260 km/h, zapewniły maksymalne osiągi w zimowych warunkach. Aluminiowa przednia część nadwozia, wzmocnione progi i tylny dyfuzor oraz poszerzone nadkola chroniły Sterrato przed oblodzonymi przeszkodami i podkreślały jego potężną muskulaturę w wymagającym środowisku sportów zimowych.

Huracan Sterrato Rally Snow 8

Samochód przykuwał uwagę narciarzy i urlopowiczów w swojej lodowatej zimowej bieli Bianco Phanes z detalami w Grigio Telesto i czarnym włóknem węglowym obejmującym wzmocnione nadkola. Przyszli właściciele Huracána Sterrato mogą również stworzyć swój własny, niepowtarzalny, sportowy styl spośród 350 kolorów zewnętrznych i ponad 60 wewnętrznych opcji ze skóry i Alcantary dzięki programowi personalizacji Lamborghini Ad Personam.

5,2-litrowy silnik V10 modelu Huracán Sterrato zapewnia maksymalną moc 610 CV i 560 Nm momentu obrotowego przy 6 500 obr/min, w połączeniu z 7-biegową przekładnią dwusprzęgłową i elektronicznie sterowanym napędem na wszystkie koła z tylnym mechanicznym samoblokującym mechanizmem różnicowym. Zaprojektowany, aby zapewnić optymalne osiągi na luźnych nawierzchniach, przyspiesza od 0 do 100 km/h (62 mph) w 3,4 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 260 km/h (160 mph).

Huracan Sterrato Rally Snow 7

Produkcja 1 499 supersportowych samochodów Huracán Sterrato rozpoczyna się w tym miesiącu, a dostawy rozpoczną się na początku lata.

Pojazd nie jest jeszcze oferowany do sprzedaży i dlatego nie podlega dyrektywie 1999/94/WE. Dane dotyczące zużycia paliwa i emisji są na etapie homologacji typu.

Zdjęcia: Lamborghini