MotoNews.pl

Alfa Romeo Giulietta, nowe zdjęcia włoskiej piękności

15 kwietnia 2010

Kategoria | Premiery
Alfa Romeo Giulietta 10

Alfa Romeo Giulietta to kompaktowy samochód stworzony z myślą o klientach, którzy szukają osiągów oraz dla tych, których interesuje wyróżniający się styl i komfort na wysokim poziomie.

Ciekawostką w nowym modelu Alfy jest system DNA, który dostosowuje reakcję samochodu do różnych stylów jazdy i warunków drogowych i potrafi dopasować nową Alfa Romeo do potrzeb każdego kierowcy, zwiększając przyjemność prowadzenia i wygodę.

Dostępne są trzy tryby (Dynamic, Normal i All Weather), które wybiera się przy użyciu przełącznika Alfa DNA. Urządzenie to, poza precyzyjnym systemem stabilizacji toru jazdy (VDC), będącym częścią standardowego wyposażenia całej gamy nowego modelu, ma wpływ na parametry działania silnika, układu kierowniczego oraz elektronicznej blokady dyferencjału Q2.

Podczas wprowadzenia na rynek dostępne będą cztery wersje silnika, wszystkie zgodne z normą Euro 5 i standardowo wyposażone w system „Start&Stop” w celu zredukowania spalania i emisji: 2 silniki benzynowe (1,4TB – 120 KM i 1,4TB Multiair – 170 KM) oraz 2 silniki Diesla (1,6 JTDM – 105 KM i 2,0 JTDM – 170 KM, obydwa należą do drugiej generacji silników JTDM). Ponadto linię uzupełnia mocny silnik 1750 TBI – 235 KM w ekskluzywnej wersji Quadrifoglio Verde.

Zdjęcia: Fiat