MotoNews.pl

Caterham Seven Lambretta

22 kwietnia 2010

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Caterham Seven Lambretta 3

Firma Caterham Cars sprzymierzyła się ze znaną, brytyjską marką odzieżową, Lambretta Clothing, by nadać swojemu legendarnemu, sportowemu modelowi Seven nowy wygląd i stworzyć edycję specjalną na rok 2010.

Lambretta Clothing, która swoją nazwę wzięła od skuterów popularnych w latach sześćdziesiątych dwudziestego wieku, była odpowiedzialna za stylizację samochodu Caterhama tak, by jak najbardziej kojarzył się on z Brytanią. Lakier nadwozia, naklejki i oznaczenia jednoznacznie wskazują na pochodzenie geograficzne pojazdu – nosi on barwy flagi brytyjskiej w charakterystycznych odcieniach czerwieni, bieli i niebieskiego.

Oczywiście motyw ten kontynuowany jest we wnętrzu – analogicznego schematu kolorystycznego użyto na skórzanych obiciach foteli, desce rozdzielczej, dywanikach i w bagażniku. Do smakowitych detali wykończeniowych należą: ręczne obszyta lamówka foteli, wytłaczane motywy z napisem Lambretta i stylowa kierownica wykonana ręcznie przez rzemieślników z firmy Moto-Lita.

Mechanika i napęd to całkowicie zasługa inżynierów z Caterham Cars. Pod maską znajduje się 1,6-litrowy silnik Ford Sigma o mocy 125 KM i maksymalnym momencie obrotowym o wartości 163 Nm. Pozwala to na przyspieszenie z miejsca do 100 km/h w 6 sekund. Jednostka napędowa współpracuje z 5-biegową przekładnią.

Cena limitowanej edycji na rynku brytyjskim to 26 995 funtów.

Zdjęcia: Caterham Cars