MotoNews.pl

Audi zaprasza na jazdy testowe Audi Q6 e-tron

26 lipca 2023

Audi-Q6-etron-2023

Prace nad pierwszym modelem Audi bazującym na nowej elektrycznej platformie Premium Platform Electric (PPE) są na finiszu. Podczas jazd testowych wybrani przedstawiciele mediów mogą osobiście zasiąść za kierownicą prototypu Audi Q6 e tron i podzielić się swoimi wrażeniami z zespołem działu rozwoju technicznego AUDI AG. Na zakończenie wydarzenia zaprezentowane zostaną też nowe techniki oświetleniowe Audi Q6 e-tron.

Prototypowe Audi Q6 e-tron 2023

Model Audi Q6 e-tron wyznacza początek największej inicjatywy modelowej w historii Audi. Jest to również pierwszy model bazujący na nowo opracowanej platformie Premium Platform Electric (PPE). Ta platforma technologiczna, skonstruowana wspólnie przez Audi i Porsche, została zaprojektowana wyłącznie dla pojazdów elektrycznych. Jest skalowalna, tak by pomieścić szeroką gamę modeli w segmencie samochodów średniej wielkości i luksusowych. Rozmiar baterii i rozstaw osi pojazdów PPE są również skalowalne. Dzięki temu, budować można na niej zarówno modele typu SUV i CUV z wysokim zawieszeniem, jak i modele z płaską podłogą, takie jak Sportback lub Avant będące częścią podstawowej oferty Audi.

Audi Q6 Etron 2023 1

Biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, Audi z należytą starannością przygotowuje się do wprowadzenia modelu na rynek. W ramach kampanii komunikacyjnej właśnie odbywają się pierwsze jazdy prototypem Audi Q6 e-tron. W ten sposób marka z czterema pierścieniami w logo na tym bardzo wczesnym etapie ujawnia jak wyglądają różne obszary technologiczne pojazdu i jakie są szczegóły pracy zespołu programistów. W ramach specjalnego eventu Audi Q6 e-tron Experience, który trwał będzie przez okres najbliższych dwóch tygodni, przedstawiciele mediów będą zapraszani do zajęcia miejsca za kierownicą prototypu Audi Q6 e-tron. Eksperci Audi będą im towarzyszyć na fotelu pasażera i wspierać ich swoją wiedzą i doświadczeniem.

Scenariusz imprezy Audi Q6 e-tron Experience skupia się na zaprezentowaniu jak DNA Audi emanuje w nowym modelu oraz na premierowym pokazie nowych rozwiązań świateł samochodowych.

Audi Q6 Etron 2023 5

Model, którego oficjalna premiera nastąpi jeszcze przed końcem tego roku, na nowo zdefiniuje branżowe standardy w zakresie osiągów, zasięgu i ładowania. Jest to również pierwszy w pełni elektryczny samochód, który zjedzie z linii produkcyjnej w Ingolstadt. Ponadto, w związku z rozpoczęciem jego produkcji, główna fabryka Audi w Ingolstadt stanie się pierwszym zakładem produkcyjnym AUDI AG z własną montownią akumulatorów. Audi Q6 e tron reprezentuje zatem globalną transformację marki w dostawcę mobilności elektrycznej premium.

Źródło: Audi