MotoNews.pl

Nowe MINI Countryman S ALL4 w wersji stylistycznej JCW

29 stycznia 2024

Kategoria | Premiery  Rynek Premium
Marka, model | ,
MINI-Countryman-S-ALL4-JCW-2024

Największe i najbardziej wszechstronne MINI imponuje w ekstremalnych, zimowych warunkach poza utartymi szlakami Islandii. Dzięki nowoczesnemu napędowi na wszystkie koła MINI Countryman S ALL4 zapewnia typową dla tej marki frajdę z jazdy – i to w każdym terenie. Zauważalnie lepsza trakcja, większe bezpieczeństwo i zwinność sprawia, że ten komfortowy crossover jest gotowy, aby wyruszyć w każdą trasę.

MINI Countryman S ALL4 2024

Dwucyfrowe ujemne temperatury, pokryte grubą warstwą śniegu trasy i nierówne szlaki szutrowe stanowią zapowiedź nie lada wyzwań. Pośród zapierającej dech w piersiach przyrody Islandii nowe MINI Countryman S ALL4 może z powodzeniem zademonstrować swój terenowy charakter. W wersji John Cooper Works Trim z jaskrawą karoserią w kolorze Chili Red i błyszczącym, kontrastującym czarnym dachem w kolorze Jet Black ten dojrzały model crossovera emanuje pewnością siebie.

„MINI Countryman S ALL4 zapewnia radość z jazdy w każdym terenie. Nasi klienci mogą cieszyć się wszechstronnością crossovera o solidnym charakterze terenowym. MINI Countryman jest zarówno zwinny i kipiący temperamentem, jak i bezpieczny i wygodny podczas dłuższych podróży” – mówi Stefanie Wurst, dyrektorka zarządzająca marką MINI.

MINI Countryman S ALL4 JCW 2024 4

Pewna jazda nawet na śniegu i lodzie

Miłośnicy aktywności na świeżym powietrzu mogą doświadczyć dzikiej strony największej na świecie wyspy wulkanicznej – zwłaszcza poza głównymi drogami. W okresie zimowym na Islandii nierówny teren, pokryte śniegiem szutrowe szlaki i oblodzone zbocza stanowią nie lada wyzwanie dla precyzyjnych właściwości jezdnych modelu MINI Countryman S ALL4. Napęd na wszystkie koła ALL4 wspomaga kierowcę w każdych warunkach drogowych i pogodowych. Szybko i precyzyjnie działający sterownik elektroniczny rozdziela moc napędową – zależnie od potrzeb – pomiędzy przednie i tylne koła.

W połączeniu z nieznacznie zwiększonym rozstawem kół i poszerzonym rozstawem osi model ten zapewnia wyjątkową dynamikę jazdy i większy komfort prowadzenia. Układ jezdny można regulować w zależności od nawierzchni i otoczenia. Wyważone i komfortowe zawieszenie jest idealne do pokonywania islandzkiego krajobrazu pokrytego kraterami. Z drugiej strony MINI Countryman S ALL4 jest wyjątkowo zwinne i zwrotne na utwardzonych drogach i w ruchu miejskim dzięki bezpośredniemu układowi kierowniczemu i sportowo zestrojonemu układowi jezdnemu.

MINI Countryman S ALL4 JCW 2024 5

Wydajny silnik TwinPower Turbo o pojemności 2,0 l wykazuje się na długich, prostych drogach Islandii płynną pracą, zwiększoną do 160 kW / 218 KM mocą i maksymalnym momentem obrotowym wynoszącym 360 Nm. Ponadto 48-woltowy silnik „mild hybrid” zwiększa osiągi MINI Countryman S ALL4 (zużycie paliwa w cyklu mieszanym: 7,4–6,8 l/100 km; emisja CO2 w cyklu mieszanym: 169 – 155 g/km wg WLTP) w zakresie niskich prędkości obrotowych dzięki tymczasowemu zwiększeniu mocy o 14 kW.

Sportowa stylistyka i wyrazista estetyka

Wersja John Cooper Works Trim sprawia, że model MINI Countryman S ALL4 zyskuje indywidualny charakter w stylu sportów motorowych za sprawą rzucających się w oczy dyfuzorów z przodu i z tyłu. W wersji stylistycznej JCW karoseria zyskuje wyrazisty wygląd dzięki jaskrawej kolorystyce Chili Red oraz charakterystycznemu, kontrastującemu dachowi i lusterkom zewnętrznym w błyszczącym kolorze Jet Black. Dopasowane reflektory diodowe MINI z sygnaturą JCW przedstawiają tylko dwa poziome pasy świateł dziennych, uwydatniając minimalistyczną stylistykę.

MINI Countryman S ALL4 JCW 2024 6

Sportowe wnętrze i wysoki komfort jazdy

MINI Countryman S ALL4 zapewnia wygodną przestrzeń dla maksymalnie pięciu pasażerów na wszystkich siedzeniach. Oparcia trzech tylnych siedzeń można indywidualnie regulować w sześciu położeniach. Tylna kanapa przesuwana o 13 cm pozwala uzyskać dodatkową przestrzeń na nogi lub jeszcze większą przestrzeń bagażową. Szklany dach panoramiczny zapewnia jasną atmosferę we wnętrzu pojazdu. Fotele linii stylistycznej JCW obite wysokiej jakości sztuczną skórą z czerwonym, kontrastującym stebnowaniem zapewniają mocne trzymanie, oferując jednocześnie odpowiedni poziom komfortu. Czarno-czerwona kolorystyka wykończenia pojazdu występuje również na dzianinowych powierzchniach tapicerki drzwi i deski rozdzielczej.

Bagaż można wygodnie umieścić w 450-litrowym bagażniku. Oparcie tylnej kanapy dzielone w stosunku 40:20:40 pozwala w razie potrzeby zwiększyć pojemność bagażnika do 1450 litrów. Dzięki temu przy całkowicie złożonej kanapie tylnej można bez problemu przewozić duże przedmioty.

MINI Countryman S ALL4 JCW 2024 7

Zakres funkcji systemu asystującego kierowcy Plus został po raz pierwszy w modelu MINI Countryman rozszerzony na drogach wielopasmowych o opcję częściowo zautomatyzowanej jazdy na poziomie 2. Przy prędkości do 60 km/h kierowca może zdjąć ręce z kierownicy, pod warunkiem, że będzie nadal uważnie śledzić ruch drogowy i będzie gotowy w każdej chwili przejąć prowadzenie.

Źródło: MINI