MotoNews.pl

Nowy, karbonowy garnitur dla BMW M3

30 czerwca 2010

Kategoria | Tuning
Marka, model | , ,
Nowy, karbonowy garnitur dla BMW M3

Północnoamerykański oddział BMW zaproponował nowe akcesoria ulepszające właściwości aerodynamiczne modelu M3 w wersji coupe, sedan i kabriolet. Wchodzące w skład oferty BMW Performance części to nowy spojler na pokrywie bagażnika, obudowy lusterek bocznych i przednie „splittery” wykonane z wyjątkowo sztywnego kompozytu: polimeru wzmocnionego włóknem węglowym (CFRP). Z tego samego materiału standardowo produkowany jest panel dachowy modelu M3 w wersji coupe.

Kształt wszystkich komponentów został określony w trakcie zaawansowanych procesów badawczych, przeprowadzanych w tunelach aerodynamicznych w monachijskiej siedzibie BMW. Dzięki temu pasują one do ogólnej charakterystyki aerodynamicznej M3 i przyczyniają się do zwiększenia stabilności pojazdu przy dużych prędkościach, a także do oszczędności w zużyciu paliwa.

Części wykonane z włókna węglowego znajdujące się w ofercie BMW Performance są także testowane pod kątem wytrzymałości i odporności na warunki pogodowe. Każda z nich pokryta jest przejrzystą warstwą laminatu odbijającego promienie ultrafioletowe.

Zdjęcia: BMW