MotoNews.pl

Mercedes Cabrio klasy E pod dyktando Carlsson Autotechnik

15 lipca 2010

Mercedes Cabrio klasy E pod dyktando Carlsson Autotechnik

Firma Carlsson Autotechnik postanowiła nadać czteroosobowemu Mercedesowi klasy E bez dachu nieco więcej sportowego charakteru. Mocniejszy silnik, pakiet poprawiający aerodynamikę i podrasowane wnętrze gwarantują niezapomniane przeżycia w stuningowanym kabriolecie Mercedesa.

Główną elementem w sportowej konwersji napędu był dodatkowy moduł jednostki kontrolnej silnika C-Tronic® DIESEL POWER. To rozwiązanie typu „plug-and-play” zwiększa moc seryjnego diesla V6 o ponad 20 procent z 231 KM do 280 KM. Optymalizacja systemu zarządzającego pracą silnika zwiększyła także maksymalny moment obrotowy – z 540 Nm do 648 Nm. By zwiększonej mocy towarzyszył odpowiedni dźwięk zastosowano sportowe tłumiki na poszerzonych końcówkach rur wydechowych.

Sportowego charakteru kabrioletowi Mercedesa nadał także pakiet aerodynamiczny, na który składa się przedni spojler z dokładką, która może zostać wykonana z włókna węglowego i tylny spojler. Carlsson oferuje także obszerny zestaw felg z lekkich stopów, od klasycznych, 16-ramiennych 18-calówek, przez dwukolorowe 1/5 REVO, aż po 1/10 Ultra Light o średnicy 20 cali.

Sportowe zawieszenie zapewnia lepszy kontakt z nawierzchnią. Obniżono je o 30 mm, dzięki czemu Mercedes reaguje dynamiczniej przy wchodzeniu w zakręty i wychodzeniu z nich.

We wnętrzu obowiązkowa już niemal w modelach Mercedesa skóra na gałce dźwigni zmiany biegów i fotelach (tu w kombinacji z Alcantarą) oraz aluminiowe detale dekoracyjne.

Zdjęcia: Carlsson Autotechnik