MotoNews.pl

Peugeot prezentuje nowe modele i pojazdy koncepcyjne w Moskwie

26 sierpnia 2010

Peugeot SR1

Podczas trwającego właśnie Międzynarodowego Show Motoryzacyjnego w Moskwie Peugeot prezentuje dwa nowe modele i trzy innowacyjne pojazdy koncepcyjne. Stoisko Peugeota składa się z dwóch części, w sumie zajmujących powierzchnię 2000 metrów kwadratowych i zostało zaprojektowane zgodnie z nowym hasłem marki „Motion and Emotion” („Ruch i emocja).

Jedną z ciekawostek prezentacji Peugeota jest rosyjska premiera modelu Peugeot 3008 CROSSOVER: Peugeot 3008 łączy w sobie cechy samochodu miejskiego, minivana i SUVa. Obok modelu 3008 pojawiła się także demonstracyjna wersja hybrydy wykorzystującej silnik diesla HYbrid4, z napędem na wszystkie koła.

Kolejnym nowym modelem Peugeota wystawianym w Moskwie jest ekskluzywne, sportowe coupe RCZ, symbol nowego designu marki. Na rynek weszło wiosną tego roku i od tego czasu cieszy się sporym powodzeniem.

Kluczową rolę w komercyjnym sukcesie Peugeota w Rosji odgrywa model 308, montowany w miejscowej fabryce w Kałudze – jego również nie zabrakło na stoisku marki. Peugeot 308 to nowy produkt, a za razem nowa oferta finansowa na rosyjskim rynku. Model bierze udział w programie wspieranym przez rosyjski rząd, dotyczącym usuwania starych samochodów. Każdy klient kupujący nowy pojazd ma możliwość otrzymania „podwójnego rabatu” – 50 000 rubli od rządu i 50 000 rubli od Peugeota, o ile posiada certyfikat potwierdzający legalne usunięcie starego samochodu. Peugeot 308 u naszych wschodnich sąsiadów oferowany jest ze specjalnym „rosyjskim pakietem”, który przystosowuje pojazd do specyficznego miejscowego klimatu i warunków drogowych (czytaj mrozu i kiepskich nawierzchni). Niezawodność i jakość tego pakietu potwierdzono nawet w praktyce podczas kursu na trasie Moskwa – Irkuck – Moskwa liczącego 11 000 km.

Rosyjscy klienci mają także wyjątkową okazję do obejrzenia konceptu SR1, który na początku października tego roku pokaże się na paryskiej wystawie motoryzacyjnej. Innowacyjny model to nowy pomysł Peugota na pojazdy GT.

Oprócz SR1 w Moskwie prezentowane są dwa inne pojazdy koncepcyjne – BB1 i iOn. BB1 może przewieźć cztery osoby, choć mierzy zaledwie 2,5 m długości i korzysta wyłącznie z napędu elektrycznego. Peugeot iOn to również innowacyjny, miejski „elektromobil” o kompaktowych wymiarach (3,48 x 1,47 m). Jego promień skrętu to tylko 4,5 m. iOn po jednokrotnym naładowaniu może przejechać 150 km.

Rosyjscy konsumenci zobaczą na stoisku Peugeota także dobrze znane modele, takie jak: 107, 207 i 207 CC, 407 Coupe, 4007, 308 SW, 308 CC i Partner Tepee.

Zdjęcia: Peugeot