MotoNews.pl

Trzeci teaser nowego modelu Lamborghini

20 września 2010

Kategoria | Premiery
Lamborghini teaser 2

Lamborghini zaprezentowało trzecie już z kolei zdjęcie nowego modelu, który ma zadebiutować na tegorocznym Salonie Motoryzacyjnym w Paryżu. Producent nadal pozostaje bardzo tajemniczy i jedynym komentarzem do nowego „teasera” było hasło: „Element of surprise” (element zaskoczenia).

W sieci natomiast pojawił się niedawno dokument będący planem spotkania dealerów Lambo, z którego można się dowiedzieć, że punktem programu będzie przedstawienie Lamborghini LB715-5 i Lamborghini 83X. Nie wiadomo, co dokładnie kryje się za tymi nazwami – pojawiają się spekulacje, że być może jedna z nich oznacza pojazd, który możemy oglądać na „teaser’ach”. Równie dobrze jednak może to być nowy prototyp lub jakaś nowa technologia.

Mówi się także, ze nowy model Lamborghini (być może Lamborghini Jota) będzie napędzane 7-litrowym silnikiem o mocy 700 KM i maksymalnym momencie obrotowym 700 Nm. Ma być zdolne do przyspieszenia od 0 do 100 km/h w 3 sekundy i osiągnięcia prędkości maksymalnej 350 km/h. Czy te przypuszczenia się sprawdzą? Na to przyjdzie nam chyba poczekać do początku października.

Zdjęcia: Lamborghini, opracowanie: BM