MotoNews.pl

Dotyk Midasa – Fiat 500C od Fenice Milano

13 października 2010

Kategoria | Fenice Milano  Tuning
Marka, model | ,
Fenice Gold Fiat 500C 2

Włoski tuner Fenice Milano ma wyraźną słabość do szlachetnego kruszcu, jakim jest złoto. Niedawno zaprezentował złotego Fiata 500C. Pisząc „złotego” nie mamy na myśli tylko koloru – poszczególne elementy udoskonalonego przez Fenice Milano Fiata 500C naprawdę pokryto 24-karatowym złotem. A jest ich niemało: komponenty na przednim i tylnym błotniku, boczne słupki, progi, oprawki reflektorów z przodu i z tyłu, obudowy lusterek zewnętrznych, elementy ozdobne, plakietki, klamki drzwi oraz 17-calowe felgi. Nawet końcówki rur wydechowych nie oparły się Midasowemu szaleństwu włoskiego tunera. Gdyby komuś było mało, może także zlecić pokrycie nadwozia Fiata 500C specjalnym lakierem z drobinkami złota.

Zmodyfikowano także wystrój wnętrza. Duży, okrągły prędkościomierz przesunięto na środek deski rozdzielczej, otaczając go złotym wykończeniem – pozostałą część deski rozdzielczej wykonano z drewna tekowego. Tego samego materiału użyto do wykończenia podłogi, gdzie zastępuje standardowe dywaniki.

Fenice Milano nie poprzestało jednak tylko na tuningu wizualnym – jednostkę kontrolną 1,4-litrowego silnika przeprogramowano i teraz odznacza się on mocą 101 KM. Zamontowano także nowy układ wydechowy i zawieszenia.

O cenę nawet nie warto pytać – wygląda na to, że złoty Fiat 500C będzie idealnym prezentem dla żon bardzo bogatych ludzi, które czasem chcą szybko wyskoczyć na małe zakupy bez opieki szofera. Byle nie zostawiały złotego Fiata na publicznym parkingu…

Zdjęcia: Fenice Milano