MotoNews.pl

Toyota Prius Generation X

27 października 2010

Marka, model | ,
Toyota Prius Generation X 4

Nie, wzrok was nie myli – Toyota Prius zadaje teraz szyku dzięki nowym fartuchom przednim, bocznym i tylnym, przydymionym, 17-calowym felgom i przyciemnianym szybom. Nowy wygląd zawdzięcza specjalnej edycji Generation X, która uświetnia dziesięcioletnią obecność tej „hybrydy” na rynku brytyjskim.

Oczywiście producent nie uszczuplił w niczym słynnego już, ekologicznego charakteru Priusa. Generation X nadal może przejechać ok. 30 km na jednym litrze paliwa w cyklu mieszanym i emituje przy tym tylko 92 g CO2 na km.

Urodzinowe przeróbki Priusa objęły także wnętrze pojazdu, gdzie pojawiły się obicia czarnej skóry z wytłoczonym logo edycji specjalnej. Poza tym Prius Generation X posiada taką samą specyfikację, jak topowy wariant T Spirit, a więc jest wyposażony m.in. w nawigację satelitarną HDD, inteligentnego asystenta parkowania z monitorem, system dostosowujący prędkość pojazdu do warunków jazdy, Bluetooth, wycieraczki z czujnikami deszczu i wyświetlacz przezierny.

Wyprodukowanych zostanie tylko 1000 egzemplarzy tej edycji specjalnej Priusa przeznaczonej na rynek brytyjski. Cena to 26 150 funtów szterlingów.

Zdjęcia: Toyota, opracowanie: BM