MotoNews.pl

Anderson Bentley GT Speed

24 listopada 2010

Kategoria | Anderson Germany
Anderson Bentley GT Speed 8

Jak poprawić model, który już wersji „standardowej” należy do najbardziej luksusowych i eleganckich modeli na świecie? Tunerowi Anderson Germany nie zabrakło fantazji i zabrał się za Bentleya GT Speed.

Nadwozie zyskało maskę silnika z włókna węglowego z wlotami powietrza i pokrywę bagażnika z tego samego materiału. Na ekskluzywny „body kit” Anderson Germany składają się także: fartuch przedni, zestaw fartuchów bocznych i fartuch tylny. Dzięki światłom do jazdy dziennej wykorzystującym technologię LED szanse, że nie zauważymy nowego Bentleya, są praktycznie zerowe. Anderson wyprodukuje zaledwie 150 egzemplarzy zestawów poprawiających nadwozie, przeznaczonych do sprzedaży na całym świecie.

Optymalizacja oprogramowania zarządzającego jednostką napędową, modyfikacja filtra powietrza i układu wydechowego pozwoliła zwiększyć moc Bentleya z 610 KM do 695 KM. System kontroli przepustnic sterowany pilotem działa na trzech poziomach głośności. Zmodyfikowany układ wydechowy jest też o 17 kg lżejszy od poprzedniego.

We wnętrzu z włókna węglowego wykonano dekoracyjne paski, obudowę konsoli środkowej, łącznie z popielniczką i oprawy oświetlenia. Fotele pokryto czarną skórą z wyhaftowanym logo.

Zdjęcia: Anderson Germany