Średnia ocena modelu na podstawie opinii »
użytkowników publikowanych w dziale »
opinie kierowców - oceń swoje auto »
eeeee
brak opinii

Citroen C4 Aircross

Citroen C4 Aircross to crossover SUV segmentu C produkowany dla Citroena przez Mitsubishi Motors, który został po raz pierwszy zaprezentowany podczas Salonu Samochodowego w Genewie w marcu 2012 roku i jest ściśle powiązany z siostrzanymi pojazdami takimi jak Mitsubishi ASX oraz Peugeot 4008.

Gama silnikowa Citroena C4 Aircross obejmowała dwie jednostki przejęte od Mitsubishi Motors czyli 1,6-litrowy silnik benzynowy o mocy 86 kW (117 KM) i mocniejszy 1,8-litrowy silnik wysokoprężny o mocy 110 kW (150 KM). Wybór uzupełniono mniejszym 1,6-litrowym silnikiem wysokoprężnym o mocy 84 kW (114 KM) pochodzącym od koncernu PSA Peugeot Citroen. Dla silników wysokoprężnych dostępna była opcja przełączanego napędu na wszystkie koła.

Produkcja Citroena C4 Aircross została zakończona w kwietniu 2017 roku po pięciu latach produkcji. Został zastąpiony w ofercie francuskiego producenta przez model Citroen C5 Aircross, który został zaprezentowany na targach China Shanghai 2017, a następnie przedstawiony europejskiej publiczności podczas targów IAA we Frankfurcie w Niemczech.

Na Beijing Auto Show w kwietniu 2018 roku nazwa C4 Aircross pojawiła się po raz kolejny. Zaprezentowany jako nowy kompaktowy SUV o tej nazwie pojazd, jest oparty na modelu Citroen C3 Aircross i jest od niego około dwanaście centymetrów dłuższy. Model dostępny jest tylko na rynku chińskim.

Ostatnie 2 wiadomości związane z Citroen C4 Aircross:

Citroen prezentuje nową kolekcję C-Series

Citroen prezentuje nową kolekcję C-Series Citroen prezentuje C-Series - nową kolekcję serii specjalnych w modelach C3, C4 i C5 Aircross. Propozycja ta wzmocni ofertę handlową Citroena i będzie nowym...

czytaj dalej

Citroen C4 Aircross - definicja kompaktowego SUVa

Citroen C4 Aircross - definicja kompaktowego SUVa Po handlowym sukcesie nowego Citroena C4, którego produkcja przekroczyła próg 100 000 egzemplarzy od momentu wprowadzenia na rynek zaledwie rok temu, marka uzupełnia...

czytaj dalej