Średnia ocena modelu na podstawie opinii »
użytkowników publikowanych w dziale »
opinie kierowców - oceń swoje auto »
fffhe
3.95

Citroen C3

C3 Pluriel HDi 70 '2003C3 Pluriel HDi 70 '2003C3 Pluriel HDi 70 '2003C3 Pluriel HDi 70 '2003

Citroen C3 jest konstrukcją, która ucieszyła wielu wielbicieli tej marki, ceniących ją za indywidualizm. Samochód nawiązuje do nieprodukowanego od lat, a bardzo niegdyś popularnego modelu 2CV. Nowy Citroen przypomina historyczne auto oczywiście tylko pod względem wizualnym, natomiast nie ma nic wspólnego z niemal banalną prostotą konstrukcji 2CV. Stylistyka C3 jest stosunkowo odważna, jednak na tle konkurencji niekoniecznie szokująca. Stworzyli ją projektanci, odpowiedzialni za wizerunek Renault Twingo – Dinato Coco i Jean Pierre Ploué. C3 oparto na płycie podłogowej zaprojektowanej przez Peugeota i wykorzystywanej m.in. w Peugeocie 207.

W 2003 roku pojawił się C3 Pluriel, które można używać jako pick-upa, zamkniętego auta lub kabrioletu, w zależności od ustawienia dachu. W 2005 roku model podstawowy przeszedł delikatny facelifting, a w 2007 roku ukazuje się StreetLounge, czyli C3 w wersji mini MPV.

Ceny nowych modeli

Citroen C3 - Fotogalerie

Ostatnie 24 wiadomości związane z Citroen C3:

Gama Citroena wzbogaca się o specjalną, miejską serię modelu C3 ELLE

Gama Citroena wzbogaca się o specjalną, miejską serię modelu C3 ELLE Gama Citroena w Polsce wzbogaca się dziś o specjalną, modną, miejską serię modelu C3 ELLE - skierowaną do tych, którzy poszukują samochodu stylowego i z charakterem. Citroen C3 ELLE to efekt współpracy z magazynem ELLE.

Sportowy duch Citroena w Poznaniu podczas Poznań Motor Show

Sportowy duch Citroena w Poznaniu podczas Poznań Motor Show Jedną z gwiazd stoiska Citroena podczas Poznań Motor Show 2018, obok nowej generacji modelu Berlingo i nowego C4 Cactus, będzie wyczynowy model C3 WRC.

Poznańskie premiery Citroena

Poznańskie premiery Citroena Nowa generacja Citroena Berlingo i nowy C4 Cactus to główne premiery francuskiej marki podczas zbliżającego się Poznań Motor Show. Na stoisku Citroena będzie można także zobaczyć limitowaną edycję modelu C3 ELLE, bestseller marki C3 Aircross i wyczynowego C3 WRC.

Pierwsze testy drogowe Citroena C3 R5

Citroen-C3-R5 3W tym tygodniu - po roku badań, obliczeń i pracy projektowej - Citroen Racing przeprowadza pierwsze testy nowego modelu rajdowego C3 R5. Citroen C3 R5 jest produktem w 100 proc. nowym, przeznaczonym do programów sportowych dla klientów i ...

Citroen na Salonie Samochodowym we Frankfurcie 2017

CL-17.069.001Z okazji Salonu Samochodowego Frankfurt 2017 Citroen konkretyzuje swoją wizję ofensywy w świecie przygody i rekreacji, i prezentuje trzy nowe modele: nowy kompaktowy SUV-A C3 Aircross - samochód o silnej osobowości, przestronny i modularny ...

Kompaktowy SUV - Citroen C3 Aircross ceny na rynku polskim

Citroen-C3-Aircross 7Citroen Polska kontynuuje ofensywę modelową wprowadzając do oferty marki nowy kompaktowy SUV - Citroen C3 Aircross. Nowy model Citroena wyróżniają liczne możliwości personalizacji, obejmujące 90 kombinacji wyglądu zewnętrznego i pięć ...

Pozostałe artykuły ...