Średnia ocena modelu na podstawie opinii »
użytkowników publikowanych w dziale »
opinie kierowców - oceń swoje auto »
ffffe
4.42

Citroen Xsara Picasso

Citroen Xsara Picasso '1999Citroen Xsara Picasso '1999Citroen Xsara Picasso '1999Citroen Xsara Picasso '1999

Xsara Picasso to pierwszy kompaktowy van Citroëna, produkowany od 1999 roku. Jego nazwa pochodzi oczywiście od nazwiska słynnego malarza Pablo Picasso, a że "szlachectwo zobowiązuje", sylwetka Xsary Picasso jest dość futurystyczna.

Jednobryłowe nadwozie zaopatrzono w sporo przeszklonych powierzchni i dość duże światła. Wnętrze oferuje sporą ilość schowków i wygodne fotele , w tyle montowane indywidualnie, przy czym środkowy można przesunąć lub złożyć, tworząc z niego stolik. Bagażnik ma pojemność 550 l, a po wymontowaniu tylnych foteli 1970 l. Wyposażono go w funkcjonalny składany wózek na zakupy, który po rozłożeniu można przymocować w bagażniku. Xsara Picasso uchodzi za najmniej awaryjne auto w klasie vanów, a jednocześnie bardzo oszczędne pod względem zużycia paliwa.

W 2006 roku na salonie paryskim zaprezentowano jej następcę C4 Picasso, jednak ze względu na swą popularność Xsara Picasso będzie jeszcze w okrojonym zakresie produkowana do czasu ukazania się na rynku pięciomiejscowej wersji C4 Picasso (prawdopodobnie w 2009 roku).

Citroen Xsara Picasso - Fotogalerie

Ostatnie 1 wiadomości związane z Citroen Xsara Picasso:

Citroen na targach Ever 2007 w Monako

Citroen na targach Ever 2007 w Monako Podczas salonu energii odnawialnych i samochodów przyjaznych dla środowiska EVER 2007, zorganizowanego w dniach od 29 marca do 1 kwietnia 2007 roku w Monako, Citroën...

czytaj dalej