Kia EV6 uzyskała certyfikat śladu węglowego

Kia EV6 uzyskała certyfikat śladu węglowego12.08.2021
Pierwszy koreański samochód w historii, który uzyskał certyfikat emisji dwutlenku węgla, przyznawany przez Carbon Trust.

Kia EV6 uzyskała certyfikat śladu węglowego oraz etykietę „Carbon Measured” przyznawaną przez organizację Carbon Trust, która zajmuje się globalną zmianą klimatu i zrównoważonym rozwojem. Kia jest pierwszym koreańskim producentem samochodów, który uzyskał taki certyfikat.

Wg strategii „Plan S” marki Kia, elektromobilność stanowi jej przyszłość, a EV6 kładzie podwaliny pod nową gamę produktów, która do 2026 roku będzie obejmować aż 11 modeli z napędem elektrycznym. EV6 to pierwszy model wprowadzony na rynek w ramach nowej strategii, która zakłada, że Kia obejmie pozycję lidera w popularyzacji aut elektrycznych.

KIA
KIA EV6

Kia dołożyła wszelkich starań, aby EV6 zapewniało więcej niż tylko mobilność o zerowej emisji. Wprowadzając pierwszy samochód elektryczny nowej generacji, skoncentrowano się na pomiarze i zmniejszeniu śladu węglowego w całym cyklu życia samochodu, począwszy od pozyskiwania surowców, przez zakup i transport części, montaż, dystrybucję, użytkowanie i recykling po wycofaniu auta z eksploatacji.

EV6 to pierwszy model zbudowany na nowej modułowej platformie E-GMP, który zapewnia jeden z największych zasięgów oferowanych przez auta elektryczne dostępne na rynku. Pod względem przestronności wnętrza i ultraszybkiego ładowania prądem o napięciu 800 V1), EV6 nie ma sobie równych, co zwiększa szanse, że zyska miano modelu przełomowego wśród aut elektrycznych.

W wykończeniu EV6 zastosowano szereg ekologicznych materiałów, w tym plastik, maty podłogowe i pokrycia siedzeń otrzymane z recyklingu butelek PET. Każdy egzemplarz EV6 zawiera materiały wykonane ze 107 butelek PET o pojemności 0,5 l.

KIA
KIA EV6

Carbon Trust to niezależna, ekspercka firma, która doradza wiodącym przedsiębiorstwom na świecie. Doradztwo obejmuje m.in. ich zrównoważony i niskoemisyjny rozwój. Carbon Trust mierzy również i certyfikuje nie tylko ślad węglowy, ale ogólnie środowiskowy organizacji, łańcuchów dostaw i różnych produktów.

Całkowite emisje gazów cieplarnianych dla EV6 zostały zmierzone przez Carbon Trust przy użyciu standardów PAS2050 i wnikliwej oceny. Ocena obejmuje emisje począwszy od wydobycia surowców aż do wycofania auta z eksploatacji i jest mierzona jako ekwiwalenty dwutlenku węgla (CO2e). Etykieta „Carbon Measured” przyznawana przez Carbon Trust potwierdza dokładność pomiarów i dostarcza klientom niezależnie zweryfikowanych informacji na temat śladu węglowego produktu, który zamierzają kupić.

Sangdae Kim, szef działu strategicznego planowania biznesowego w Kia, mówi:

„To ważna ocena szerokiego zakresu działań, które obecnie podejmujemy w celu zmniejszenia śladu węglowego samochodu w całym cyklu życia. Wprowadzając w nadchodzących latach do oferty coraz więcej modeli zelektryfikowanych, zwiększamy nasze wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju i zapewniamy, że osiągamy wysoki poziom przejrzystości, jeśli chodzi o wpływ naszej firmy na środowisko. Ścisła współpraca z Carbon Trust i uzyskanie etykiety „Carbon Measured” to zaledwie jeden z pierwszych kroków do wdrożenia nowych inicjatyw na rzecz zrównoważonego rozwoju”.
KIA
KIA EV6

Kia w pełni uznaje swoją odpowiedzialność za przestrzeganie zrównoważonych praktyk. W 2019 roku od Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej (ISO) Kia uzyskała certyfikat „Systemu zarządzania energią (ISO 50001)” i niedawno złożyła wniosek o uzyskanie certyfikatu do Koreańskiego Komitetu RE1002).

Źródło: KIA