Kia pro_cee’d GT – pierwszy szkic

Kia pro_cee’d GT – pierwszy szkic27.11.2012
Koncern Kia Motors prężnie rozwija rodzinę modeli cee’d. W marcu poznaliśmy pięciodrzwiowego cee’da i cee’da w wersji kombi podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie, a we wrześniu ...

...na wystawie w Paryżu zadebiutowała Kia pro_cee’d. Dziś koreański producent pochwalił się natomiast pierwszym szkicem nowego samochodu należącego do serii cee’d – tym razem będzie to wariant o mocno sportowym charakterze. Nowy model nosi nazwę Kia pro_cee’d GT.

Niestety przedstawiciele Kia Motors poza publikacją pierwszej wizualizacji nie ujawnili praktycznie żadnych szczegółów dotyczących nowego członka rodziny cee’d.

Kia pro_cee’d GT – pierwszy szkic 1Analiza szkicu wskazuje na to, że pojazd będzie się wyróżniać nisko poprowadzoną linią dachu i dużymi obręczami kół. Wygląda więc na coś, co powinno spodobać się entuzjastom sportowych czterokołowców. Wizualizacja przedstawiająca 3-drzwiowego, sportowego hatchbacka zdradza także jego przynależność do grupy spod znaku „cee’d”. Świadczy o niej charakterystyczny wygląd atrapy chłodnicy.

Choć producent nie zapoznał nas ze zbyt wieloma szczegółami technicznymi, to wyjawił, że sercem nowego pro_cee’da GT będzie turbodoładowany silnik GDI o pojemności 1.6 litra współpracujący z sześciostopniową, manualną skrzynią biegów.

Choć skąpe materiały informacyjne wskazywałyby na to, że Kia pro_cee’d znajduje się jeszcze w bardzo wczesnej fazie projektowej, to czytelnikom, u których model przyspieszył bicie serca, spieszymy donieść, że nie będą musieli zbyt długo czekać na sportowego pro_cee’da. Kia pro_cee’d GT ma bowiem trafić do salonów sprzedaży bardzo szybko (jak na stosunki panujące w branży motoryzacyjnej), bo już w drugiej połowie przyszłego roku.

Źródło: KIA, opracowanie: BM