Mercedes GLA – nowy crossover z gwiazdą na masce

Mercedes GLA – nowy crossover z gwiazdą na masce08.05.2012
Jak donosi magazyn Car, Mercedes-Benz planuje wprowadzenie na rynek w przyszłym roku nowego, małego crossovera. Być może nie dla wszystkich jest to nowa wiadomość, ponieważ od jakiegoś czasu mówiło się już, ...

...że Mercedes włączy do swojej oferty model o nazwie BLK. Teraz wiemy jednak, że nowy crossover będzie nosić nazwę GLA, zgodną z nową nomenklaturą marki.

Mercedes-Benz GLA ma korzystać z tej samej platformy, co nowa klasa A i klasa B, czyli konstrukcji MFA. Crossover GLA ma być zbliżony pod względem wymiarów do klasy B i mierzyć 4,44 m długości, 1,8 m szerokości i 1,5 m wysokości, a jego osi mają zostać rozstawione w odległości 2,7 m.

Nie wiemy jeszcze, z jakich jednostek napędowych miałby korzystać Mercedes-Benz GLA, jednak magazyn Car sugeruje, że powinny to być silniki podobne do tych, jakie stosuje się w modelach bazujących na tej samej platformie. To oznacza, że możemy się w nim spodziewać np. 2-litrowego, 4-cylindrowego silnika turbo z wtryskiem bezpośrednim o mocy 211 KM, jaki oglądać mogliśmy w Pekinie w Concept Style Coupe.

Źródło: Car, Mercedes-Benz, opracowanie: BM