Od dzisiaj można zamawiać nowego Touarega

Od dzisiaj można zamawiać nowego Touarega05.04.2018
W dniu polskiej premiery nowego Touarega podczas Poznań Motor Show ruszyło przyjmowanie zamówień na topowego SUV-a marki VW. Ceny zaczynają się od 256.290 zł za wersję z 231-konnym silnikiem 3.0 V6 TDI i 8-stopniową przekładnią Tiptronic.

Touareg trzeciej generacji to kolejny krok w największej ofensywie modelowej Volkswagena. Za kilka lat gama SUV-ów Volkswagena na świecie będzie liczyła 20 modeli. Już w tej chwili auta tego typu cieszą się ogromną popularnością i reprezentują jeden z najszybciej rosnących segmentów rynku pod względem sprzedaży. W chwili rynkowego debiutu Touareg jest oferowany z silnikiem 3.0 V6 TDI o mocy 231 KM lub 286 KM. W obu wypadkach jednostka napędowa seryjnie współpracuje z 8-stopniową automatyczną przekładnią Tiptronic. Ceny wynoszą, odpowiednio, 256.290 zł i 274.090 zł.

Volkswagen Touareg
Volkswagen Touareg

Nowy Touareg jako samochód zarówno komfortowy, jak i dynamiczny oraz jako najbardziej zaawansowany technologicznie model Volkswagena ma wszystko, aby zainteresować klientów modeli klasy premium i przyciągnąć do salonów nowych odbiorców. Jak na najnowszy i flagowy model Volkswagena przystało, Touareg może być wyposażony w liczne systemy wspomagające kierowcę, które wpływają na poprawę zarówno właściwości jezdnych, jak i komfortu podróżowania. Należą do nich, między innymi:

  • system Night Vision, dzięki kamerze termowizyjnej identyfikujący w nocy ludzi i zwierzęta,
  • system ułatwiający jazdę w korku i w miejscu robót drogowych (do 60 km/h zapewnia częściowo automatyczne kierowanie autem – utrzymuje Touarega na pasie ruchu, przyspiesza i hamuje),
  • system monitorujący ruch poprzeczny, przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa,
  • aktywny system czterech kół skrętnych,
  • system zapobiegający przechyłom nadwozia z elektromechanicznie regulowanymi stabilizatorami,
  • IQ.Light – matrycowe reflektory LED, czyli interaktywne sterowanie światłami drogowymi i mijania za pośrednictwem kamery,
  • system Head-up Display, który wyświetla informacje bezpośrednio na przedniej szybie.

W nowym Touaregu Volkswagen prezentuje po raz pierwszy w pełni cyfrowy Innovision Cockpit, który łączy cyfrowe wskaźniki (12-calowy wyświetlacz Digital Cockpit) z najbardziej rozbudowanym systemem multimedialnym Discover Premium, którego ekran po przekątnej liczy aż 15 cali. Obydwa wyświetlacze razem tworzą cyfrowy zestaw informacyjno-komunikacyjno-rozrywkowy, który służy również do obsługi pokładowych funkcji. Za pośrednictwem Innovision Cockpit kierowca może dopasować działanie systemów asystujących oraz podnoszących komfort do osobistych upodobań. Największy SUV Volkswagena daje się personalizować równie łatwo jak smartfon.

W chwili rynkowego debiutu Volkswagen oferuje Touarega z oszczędnymi i mocnymi trzylitrowymi turbodieslami. Do wyboru są dwa silniki V6 o mocy 170 kW/231 KM oraz 210 kW/286 KM, od jesieni będzie dostępny benzynowy silnik V6 osiągający 250 kW/340 KM. W późniejszym terminie dołączy do nich również turbodiesel 4.0 V8 o mocy 310 kW/421 KM. Pierwsze samochody zamówione teraz pojawią się w Polsce pod koniec czerwca.

Źródło: Volkswagen