Maksymalna nota pięciu gwiazdek dla Volkswagena ID.7 w teście Euro NCAP

Maksymalna nota pięciu gwiazdek dla Volkswagena ID.7 w teście Euro NCAP15.12.2023
Topowy model elektrycznej rodziny ID. uzyskał doskonałe wyniki we wszystkich kategoriach testu niezależnej organizacji Euro NCAP.

Nowy Volkswagen ID.7 otrzymał maksymalną ocenę pięciu gwiazdek w renomowanym teście bezpieczeństwa Euro NCAP (European New Car Assessment Programme). Czyni to w pełni elektryczną limuzynę jednym z najlepiej ocenianych modeli 2023 roku w ogólnym rankingu niezależnej europejskiej organizacji testującej. Z pięcioma gwiazdkami ID.7 dołącza do grona innych modeli ID. które również otrzymały najwyższe oceny w testach zderzeniowych.

Na łączną ocenę każdego samochodu testowanego przez Euro NCAP składają się wyniki w czterech kategoriach. ID.7 osiągnął bardzo dobry wynik w kategorii „ochrona dorosłych pasażerów”, w którym został oceniony na 95 procent. Zbliżone wyniki ID.7 uzyskał również w kategoriach „ochrona dzieci”, „ochrona niechronionych użytkowników dróg” oraz w kategorii „systemy asystujące”, należące do wyposażenia standardowego.

Volkswagen ID.7 2024

Dobre oceny systemów wspomagających kierowcę

Oprócz ochrony pasażerów, Euro NCAP sprawdza, jak dobrze automatyczne systemy hamowania awaryjnego radzą sobie w przypadku wykrycia np. pieszego czy rowerzysty, gdy jest ryzyko kolizji. Testerzy Euro NCAP przywiązują również wagę do innych standardowych systemów wspomagających. Każdy egzemplarz ID.7 Pro ma na pokładzie następujące elementy:

  • Hamowanie podczas skrętu przy wykryciu nadjeżdżającego pojazdu i wspomaganie samego skrętu
  • Rozpoznawanie rozproszenia uwagi i zmęczenia
  • Adaptacyjny tempomat ACC
  • Asystent jazdy Travel Assist, system ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu Lane Assist i Emergency Assist
  • Funkcja pamięci dla asystenta parkowania
  • Asystent hamowania awaryjnego Front Assist z funkcją wykrywania pieszych i rowerzystów
  • Asystent parkowania Park Assist Plus z funkcją wspomagania parkowania
  • Asystent zmiany pasa ruchu Side Assist, ostrzeżenie o ruchu poprzecznym z tyłu i ostrzeżenie przy wysiadaniu z pojazdu
  • System kamer Area View wraz z kamerą cofania Rear View
  • System rozpoznawania znaków drogowych

Kolejnym udogodnieniem, w które jest wyposażony każdy egzemplarz ID.7, jest funkcja Car2X. Umożliwia ona pojazdowi wymianę informacji o lokalnych zagrożeniach z innymi pojazdami i infrastrukturą drogową.

Szczegóły testu są dostępne na stronie www.euroncap.com.


Źródło: Volkswagen