Wyróżnienia Euro NCAP dla ID. Buzza Cargo i dla Caddy Cargo

Wyróżnienia Euro NCAP dla ID. Buzza Cargo i dla Caddy Cargo28.03.2024
Volkswagen ID. Buzz Cargo, dzięki nagrodzonemu bezpieczeństwu na drodze, otrzymał ocenę Platinum. Caddy w kategorii miejskich samochodów dostawczych nagrodzony został oceną Gold.

Dwa wyróżnienia od Euro NCAP dla modeli Volkswagen Samochody Dostawcze: ocena Platinum dla ID. Buzz Cargo i Gold dla Caddy Cargo. Oba te modele zrobiły wrażenie na inżynierach Euro NCAP zajmujących się bezpieczeństwem i testami.

ID. Buzz Cargo uzyskał wysoki wynik dzięki systemom wsparcia utrzymującym ten elektryczny model na swoim pasie ruchu, dynamicznie dostosowującym prędkość pojazdu i zatrzymującym go w odpowiednim czasie przed nieruchomymi przeszkodami lub przechodzącymi pieszymi i rowerzystami. Caddy Cargo natomiast przekonał inżynierów testowych w szczególności w zakresie utrzymywania się na pasie ruchu i hamowania awaryjnego. ID.

Volkswagen ID.Buzz Cargo 2024

Buzz Cargo gwarantuje użytkownikowi wiele korzyści: dostarcza nie tylko towary i usługi, ale także najwyższy poziom bezpieczeństwa. Testy Euro NCAP dostarczyły przekonujących wyników w tym względzie, na przykład w testach hamowania przed nieruchomymi i ruchomymi przeszkodami, takimi jak stacjonarne lub wolno poruszające się pojazdy, a także piesi lub rowerzyści zbliżający się z boku, nawet w ciemności.

Ten w pełni elektryczny samochód dostawczy charakteryzuje się również zdolnością precyzyjnego utrzymywania się na pasie ruchu i doskonałym systemem monitorowania pasażerów. ID. Buzz Cargo jest też wyposażony w system Blind Spot Assist. Ponadto podczas skręcania reaguje na pojazdy nadjeżdżające z przeciwka, a dzięki systemowi kamer i cyfrowemu mapowaniu, dynamicznie dostosowuje prędkość podczas jazdy, w tym zgodnie z lokalnymi ograniczeniami prędkości.

Volkswagen Caddy Cargo 2024

Ogólnie rzecz biorąc, ID. Buzz Cargo zaimponował w specjalnych testach Euro NCAP dotyczących bezpieczeństwa pojazdów dostawczych, osiągając dzięki systemom kamer i radarów wynik 83% w kategorii Safety Assist. Ostateczny werdykt: „Ocena Platinum za bezpieczeństwo w kategorii pojazdów dostawczych.”

Inny model marki Volkswagen Samochody Dostawcze - Caddy Cargo, również zaimponował jurorom i osiągnął dobre wyniki w testach. Najwyżej oceniono w nim pokładowe systemy wspomagania hamowania awaryjnego przed przeszkodami, takimi jak nieruchomy lub wolno poruszający się ruch uliczny, a także piesi i rowerzyści. Wyjątkowo dobrze wypadła w testach jego zdolność powrotu na swój pas ruchu. Ogólnie rzecz biorąc, inżynierowie testowi Euro NCAP uznali, że zasługuje on na wynik 68% w kategorii Safety Assist i ocenę Gold w ogólnym ratingu na rok 2024.

Obie oceny Euro NCAP w imponujący sposób pokazują, że dzięki zwiększonemu wykorzystaniu systemów wsparcia kierowcy, bezpieczeństwo w pojazdach dostawczych można jeszcze bardziej poprawić.Źródło: Volkswagen Samochody Dostawcze