Trzy Volkswageny w czołówce

Trzy Volkswageny w czołówce21.08.2009
W najnowszym rankingu samochodów ekologicznych VCD (Verkehrsclub Deutschland) na pierwszym miejscu, z najlepszym bilansem ogólnym wśród samochodów siedmioosobowych, znalazł się Touran TSI EcoFuel ...

W najnowszym rankingu samochodów ekologicznych VCD (Verkehrsclub Deutschland) na pierwszym miejscu, z najlepszym bilansem ogólnym wśród samochodów siedmioosobowych, znalazł się Touran TSI EcoFuel. Informacja została podana we wtorek 18 sierpnia, na konferencji prasowej w Berlinie przez VCD, który co roku wyróżnia najbardziej przyjazne dla środowiska samochody. Obok Tourana EcoFuel uhonorowane zostały także Golf Variant BlueMotion i Golf BlueMotion, które zajęły drugie i trzecie miejsca w swoich segmentach. Wśród 44 najlepszych pojazdów znalazło się łącznie 13 Volkswagenów.

Trzy Volkswageny w czołówce 1 Jednym z decydujących kryteriów, według których oceniane są pojazdy na liście VCD, jest emisja CO2 obok emisji substancji szkodliwych, zużycia paliwa i emisji hałasu. Nowy Touran TSI EcoFuel z oszczędnym i jednocześnie dynamicznym napędem CNG o mocy 110 kW/150 KM zużywa tylko 4,6 kg gazu ziemnego na 100 kilometrów i emituje do atmosfery 126 g/km CO2. Są to rekordowe wartości w tej kategorii samochodów. W segmencie najlepszych samochodów rodzinnych VW Golf Variant 1,6 TDI BlueMotion zajął drugie miejsce, w klasie kompaktów na trzeciej pozycji znalazł się Golf 1,6 TDI BlueMotion.

To jeszcze nie koniec sukcesów: w tym roku na liście najbardziej przyjaznych dla środowiska samochodów znalazło się łącznie 13 Volkswagenów. Znaki BlueMotion, TSI i EcoFuel są symbolami najbardziej ekologicznych i przyszłościowych technologii. W klasyfikacji nie zostało uwzględnione nowe Polo BlueMotion, które charakteryzuje się bardzo niską emisją CO2 - zaledwie 87 g na kilometr. Samochód będzie miał oficjalną premierę na Międzynarodowej Wystawie Samochodowej (IAA) we Frankfurcie.

Źródło: Kulczyk Tradex