Scirocco R-Cup - emocjonujący pojedynek w finale

Scirocco R-Cup - emocjonujący pojedynek w finale14.10.2010
Na Hockenheimring w dniach 15 i 16 października rozegrany zostanie emocjonujący finał pucharu Volkswagen Scirocco R-Cup. Walka będzie toczyć się o tytuł mistrza w najbardziej ekologicznym markowym pucharze na świecie.

W szranki stanie trzech zawodników: Kris Heidorn (296 punktów), Jann-Hendrik Ubben (277) i zwycięzca Pucharu Polo 2009 – Maciek Steinhof (276). Przed ostatnim biegiem w sezonie kandydatów do tytułu dzieli dokładnie 20 punktów. Zwycięzca tego wyścigu otrzyma 60 punktów. Dodatkowe napięcie do finałowego biegu wprowadza innowacyjny system Push-to-pass, który pozwala każdemu kierowcy włączyć 15 razy, na 10 sekund dodatkowe 50 KM mocy.

W ramach Scirocco R-Cup w tym sezonie rozegranych zostało już osiem fascynujących wyścigów, w których mogliśmy podziwiać więcej manewrów wyprzedzania i przyprawiających o bicie serca pojedynków, niż w jakiejkolwiek innej serii wyścigów – powiedział dyrektor Volkswagen Motorsport Kris Nissen. Wielki finał w Hockenheim jest ukoronowaniem sezonu. Jestem pewien, że zobaczymy emocjonującą walkę trzech zawodników o zwycięstwo. Interesujące będzie także obserwowanie kierowców-legend i kierowców startujących gościnnie. Mogę dać jedną radę fanom sportu motorowego: Tego wydarzenia nie można przegapić.

Heidorn, Ubben czy Steinhof?
Odpowiedź na to pytanie poznamy w sobotę. Kandydaci do tytułu będą mieli do dyspozycji identyczne co do ostatniej śrubki pucharowe Scirocco o mocy 275 KM. Zadecyduje talent i rozsądne wykorzystanie technicznych możliwości, na przykład ograniczone przez regulamin użycie sześciu nowych opon Dunlop podczas całego weekendu.

Na uwagę zasługuje także siódma lokata Adama Gładysza w klasyfikacji generalnej. Drugi Polak w międzynarodowej stawce zawodników, mimo iż stracił wiele punktów z powodu wypadku na Norisring oraz uszkodzonego zawieszenia w Oschersleben, zapowiada ostrą walkę podczas ostatniego wyścigu.

Rajdowy mistrz świata spotka się z telewizyjnym mistrzem kuchni – legendy i goście na starcie
Obok legend sportu motorowego, takich jak sześciokrotny rajdowy mistrz świata Juha Kankkunen (Finlandia), zwycięzca Grand Prix Formuły 1 Johnny Herbert (Wielka Brytania) i zwycięzca „Dakaru” Giniel de Villiers (RPA), w wyścigu wezmą udział także inni startujący gościnnie kierowcy. Za kierownicą Scirocco R zasiądą mający już doświadczenie w wyścigach telewizyjny kucharz Mario Kotaska, były kierowca DTM Daniel la Rosa, a także mistrz Pucharu Jetta TDI w USA – 19-letni JD Mobley oraz Asamu Hatakenaka z japońskiego Golf-GTI Cup.

Źródło: Volkswagen