Volkswagen iBeetle - światowa premiera w Szanghaju

Volkswagen iBeetle - światowa premiera w Szanghaju23.04.2013
Dwa legendarne produkty już wkrótce stworzą niecodzienną parę – iPhone firmy Apple i Beetle Volkswagena połączyły się w produkt o nazwie iBeetle, który właśnie debiutuje na międzynarodowym salonie samochodowym w Szanghaju.

Od teraz smartfony będą mieć dostęp do informacji o „funkcjach życiowych” modeli Beetle i Beetle Cabriolet dzięki zastosowaniu specjalnej aplikacji oraz stacji dokującej. Beetle jest pierwszym seryjnym modelem Volkswagen Group, w którym iPhone stanie się integralnym elementem pojazdu. Interfejs między iPhonem a Beetle będzie oferowany w dwóch wersjach – jako opcjonalny element wyposażenia lub jako standardowy element wyposażenia w nowym modelu iBeetle i iBeetle Cabriolet. Niemiecki producent wprowadzi je do sprzedaży na początku przyszłego roku.

Volkswagen iBeetle - światowa premiera w Szanghaju 1 Nowa stacja dokująca zostanie zamontowana w centralnej części deski rozdzielczej. Po umieszczeniu w niej iPhone’a można korzystać ze wszystkich jego funkcji oraz użyć go jako nawigacji, odtwarzacza muzyki (dźwięk odtwarzany jest za pośrednictwem głośników i wzmacniaczy znajdujących się w samochodzie) oraz - oczywiście - jako telefonu. Kierowca może też zdecydować, czy chce, by telefon wyświetlił dane dotyczące samochodu.

Podłączenie iPhone’a do stacji dokującej umożliwia słuchanie muzyki za pośrednictwem serwisów Spotify i iTunes, odczytywanie danych ze wskaźnika przyspieszenia poprzecznego G-Meter, informacji o temperaturze oleju i płynu chłodzącego, korzystanie z zegarka i kompasu. Funkcja „Trainer” daje możliwość porównywania czasów przejazdu, odległości i zużycia paliwa na różnych trasach lub między dwoma wyznaczonymi punktami. Pasażerowie będą mogli także połączyć się z Facebookiem lub poinformować znajomych o swej aktualnej lokalizacji. Dzięki kamerze umieszczone w iPhonie można wykonać zdjęcie, a po aktywowaniu funkcji „Photo” telefon sam wyśle je na wybrany portal społecznościowy.

Volkswagen iBeetle - światowa premiera w Szanghaju 2 iBeetle
Volkswagen synchronizuje wprowadzenie do sprzedaży wariantu iBeetle z debiutem iPhone’a 5. Model będzie dostępny w wersji Coupe i Cabriolet. Poza iPhonem jako standardowym elementem wyposażenia nowoczesny Volkswagen będzie się wyróżniać: 18-calowymi obręczami z lekkich stopów Disc w kolorze szarym, obudowami lusterek bocznych i bocznymi panelami dekoracyjnymi w kolorze szarym, czarnymi nakładkami na progi boczne z napisem „iBeetle”, chromowanymi plakietkami z napisem „iBeetle” i pakietem „Chrome”, obejmującym chromowane detale nadwoziowe. We wnętrzu Volkswagena iBeetle znajdziemy kierownicę z szarymi akcentami, specjalną dźwignię zmiany biegów i sportowe fotele pokryte czarną tapicerką ze skóry ozdobionej jasnymi szwami.

Źródło: Volkswagen, opracowanie: BM