MotoNews.pl

Mroczny hrabia, czyli Graf Weckerle Ferrari 599 GTB Fiorano

06 stycznia 2011

Marka, model | ,
Graf Weckerle Ferrari 599 GTB 12

Nazwa Graf Weckerle Imperialwagen pewnie nie wszystkim kojarzy się z tuningiem, a to dlatego, że ta niemiecka firma stawia na najwyższą jakość, luksus i usługi raczej dla wyrafinowanych kolekcjonerów, niż masowego odbiorcy. Najnowsze dzieło tego niecodziennego tunera to przeróbka Ferrari 599 GTB Fiorano o nazwie „Comte Noir”, co tłumaczyć można jako „Mroczny Hrabia”. I rzeczywiście stylizacja nadwozia i jego kolor z pewnością przemówiłyby do „dzieci ciemności”. Polakierowano je na czarno, dodając ozdobne elementy w dwóch odcieniach antracytu. 21-calowe felgi tytanowo-aluminiowe również mają kolor czarny z antracytowymi akcentami i zaopatrzono je w logo Graf Weckerle Imperialwagen.

Pojazd ma duszę równie mroczną, jak wygląd zewnętrzny. Silnik udoskonalono za pomocą dwóch turbosprężarek, dzięki czemu rozwija moc 835 koni mechanicznych. Graf Weckerle nie pochwalił się osiągami, ale sądząc po zwiększonej mocy jednostki napędowej muszą być imponujące. Zmodyfikowane Ferrari 599 GTB ma także nowe zawieszenie typu coil-over z regulowanymi amortyzatorami, które w razie potrzeby można unieść w przedniej części o 40 mm.

Aż trudno uwierzyć, że Comte Noir powstał w Niemczech, a nie w spowitych mrokiem warsztatach, gdzieś w Transylwanii na przykład…

Zdjęcia: Graf Weckerle Imperialwagen