MotoNews.pl

Nowe możliwości personalizacji Forda Fiesty

23 marca 2011

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Ford Fiesta 7

Amerykańska centrala Forda przygotowała na rok 2012 trzy nowe pakiety indywidualizacyjne dla modelu Fiesta.

Nowy pakiet sportowy nawiązuje do wyglądu europejskiego Focusa RS, z licznymi czarnymi lub przyciemnianymi elementami, takimi jak: obudowy lusterek bocznych, reflektory, otoczenie kratki atrapy chłodnicy, tylny, górny spojler, uzupełniającymi czarny lakier nadwozia Tuxedo Black. W skład sportowego pakietu wchodzą także 16-calowe felgi z lekkich stopów.

Nowe pakiety premium upiększające wnętrze Fiesty 2012 będą dostępne w modelach Fiesta SEL i SES i bazują na kontrastowych zestawieniach kolorów: czerni z czerwienią lub czerni z bielą. Jak przyznają projektanci, ich inspiracją w tym przypadku był świat mody, a zwłaszcza projektanci tacy, jak Stella McCartney używający w tym sezonie mocnych kolorów.

W Fieście kontrastowa biel lub czerwień zdobi centralną część deski rozdzielczej z przełącznikami, panele drzwiowe i wykończenia otworów wentylacyjnych. Dwukolorowa kierownica została obita skórą, natomiast gałka dźwigni zmiany biegów pozostała czarna.

Kontrastowy motyw kolorystyczny kontynuowany jest na tapicerce foteli: siedzenia i oparcia pokryto kolorową skórą z perforowanymi wstawkami. Szwy również wykonano nićmi w kolorach kontrastowych do czerni. Na oparciach znajdziemy wytłaczane logo Fiesty.

Oprócz tego Ford proponuje zestaw specjalnego oświetlenia kabiny Fiesty: z progami podświetlanymi światłami LED w taki sposób, że tworzą one logo Fiesty, rzędem świateł rozjaśniających okolice, w których spoczywają stopy pasażerów i podświetleniem światłami LED tych części, w których umieszczono uchwyty na kubki.

Klienci będą mogli zamówić także tylny spojler dachowy, polakierowany na kolor lakieru nadwozia lub w kontrastowym odcieniu oraz specjalny, czteroczęściowy „body kit” inspirowany pojazdami wyścigowymi.

Zdjęcia: Ford, opracowanie: BM