MotoNews.pl

Ford Mustang Shelby GT640 Golden Snake

01 kwietnia 2011

Marka, model | ,
MustangShelby GoldenSnake11

Każdy, kto choć raz miał okazję przejechać się Fordem Mustangiem Shelby GT 500, wie jak potężną mocą dysponuje obecna generacja tej motoryzacyjnej legendy i to nawet przy ustawieniach fabrycznych. Wystarczy wcisnąć pedał gazu, a GT500 staje się dziką bestią. Nie bez powodu jego kratkę atrapy chłodnicy zdobi wizerunek kobry – Mustang Shelby GT500 to czysta agresja. To jednak nie wystarczyło tunerowi z Monachium – GeigerCars i stworzył on własną wersję o nazwie Ford Mustang Shelby GT640 “Golden Snake”.

W „Złotym Wężu” zaszły pewne zmiany pod maską. 5,4-litrowy silnik V8 zyskał duży, 2,3-litrowy kompresor, wymieniono także układ wydechowy na sportową wersję marki Geiger. Dzięki temu jednostka napędowa może pochwalić się 640 KM mocy zamiast seryjnych 548 KM i maksymalnym momentem obrotowym 789 Nm. Tak podkręcony Mustang katapultuje się z miejsca do 100 km/h w 3,7 sekundy i może rozpędzić się do prędkości 295 km/h.

Nowością w Mustangu jest materiał, jakiego użyto do stworzenia bloku silnika. Wykonano go z aluminium, co znacznie zmniejszyło ciężar spoczywający na przedniej osi, dzięki czemu potężne coupe znacznie lepiej czuje się na drodze. Pokrywę silnika wykonano za to włókna węglowego. Tego samego materiału użyto do stworzenia połyskującego spojlera przedniego. Pozostałą część nadwozia polakierowano na odcień starego złota kontrastujący z matowymi, czarnymi felgami o wymiarach 8,5 x 20 cali z przodu i 10 x 20 cali z tyłu. Zaopatrzono je w sportowe opony Michelin Pilot o wymiarach 255/35ZR20 i 285/30ZR20.

Złoty Wąż zyskał także regulowane sportowe zawieszenie marki H&R, a w kabinie znajdziemy wysokiej jakości system audio z nawigacją.

Jeśli ktoś zakochał się w Golden Snake’u, to mamy dobrą wiadomość – ten demonstracyjny pojazd pokazany na zdjęciach jest na sprzedaż. Za 89 000 euro może zmienić właściciela.

Zdjęcia: GeigerCars, opracowanie: BM