MotoNews.pl

BMW M3, najszybszy sportowy pickup na świecie

01 kwietnia 2011

Kategoria | Premiery
Marka, model | , ,
BMW M3, najszybszy sportowy pickup na świecie

Po modelach BMW M3 Coupé, BMW M3 Convertible i BMW M3 Sedan to rodziny tych sportowych pojazdów dołączy niezwykły, nowy członek. W największym sekrecie spółka BMW M GmbH stworzyła najszybszego na świecie, wyczynowego pick-upa. Najbardziej sportowy pojazd w swojej kategorii – BMW M3 Pickup z pewnością rozgrzeje do czerwoności wyobraźnię wszystkich fanów motoryzacji, a także wzbudzi ich podziw świetnymi osiągami połączonymi z bardzo praktycznym charakterem nadwozia. Pod maską M3 w wersji pick-up znajdzie się silnik V8 o mocy 420 KM (309 kW), a nośność osi tylnej samochodu to 450 kg. Niecodzienny pojazd przeszedł właśnie testy na Pętli Północnej słynnego toru Nürburgring, a dziś ma swoją światową premierę.

BMW M3 Pickup posiada demontowany dach typu „Targa”, nadwozie zoptymalizowane pod kątem aerodynamiki i precyzyjnie ustawione zawieszenie. Pomiary, jakich dokonano w tunelu aerodynamicznym Aerodynamic Test Centre należącego do grupy BMW wykazały, że pickup może się pochwalić współczynnikiem oporu powietrza Cd porównywalnym z BMW M3 Coupé. Choć nie producent nie opublikował jeszcze oficjalnych wyników testów wiadomo, że na torze Nürburgring BMW M3 Pickup rozpędziło się do 300 km/h.

Ciężar własny samochodu gotowego do jazdy jest mniejszy o 50 kg od BMW M3 Convertible. Po zdemontowaniu dachu Targa pozbywamy się dodatkowych 20 kg, a jednocześnie obniżamy środek ciężkości auta.

M3 Pickup jest również bardzo praktyczny. Jego ładowność to 450 kg. Skrzynię ładunkowa wyłożono specjalnymi płytami z aluminium. Można w niej przewieźć nawet 20 standardowych toreb ze sprzętem golfowym.

PS: 02.04.2011 – Mamy nadzieję, że oczywiście zorientowali się Państwo, iż wraz z firmą BMW pozwoliliśmy sobie na mały żart primaapilisowy. BMW M5 w wersji pickup to pojazd przygotowany wyłącznie na tę okazję.

Zdjęcia: BMW, opracowanie: BM