MotoNews.pl

Porsche 911 Turbo, więcej mocy pod każdym względem

05 kwietnia 2011

Kategoria | Techart  Tuning
Marka, model | ,
Porsche 911 Turbo, więcej mocy pod każdym względem

Znany tuner, Techart zaprezentował kolejne odsłony swoich zestawów zwiększających możliwości Porsche 911 Turbo oraz nowy układ wydechowy do tego modelu o nazwie Techart Sport. Wyróżnia się on szczególnie głębokim dźwiękiem, oznajmiającym całemu światu w formie akustycznej, jak wielka moc i świetne osiągi charakteryzują stuningowane Porsche. Nie musicie nam wierzyć na słowo – możecie posłuchać, jak brzmi wydech Techart Sport, a jeśli dźwięk ten się wam spodoba, także ściągnąć plik z nagraniem. Podwójne końcówki rur wydechowych pokryto błyszczącym chromem z wytłoczonym logo Techartu.

Dwa nowe zestawy zwiększające moc silnika prezentują się następująco:

Techart power kit TA 097/T1 – to dodatkowe 70 KM (51 kW) mocy i 80 Nm maksymalnego momentu obrotowego w porównaniu z seryjnym modelem uzyskane dzięki optymalizacji jednostki kontrolnej silnika i zastosowaniu filtra powietrza Techart Sport. Porsche 911 Turbo wyposażone w ten zestaw przyspiesza z miejsca do 100 km/h w 3,2 sekundy

Techart power kit TA 097/T2 – przeprogramowanie jednostki kontrolnej silnika i instalacja filtra powietrza Techart Sport, nowych kolektorów oraz sportowego układu wydechowego dało rezultat w postaci 620 KM (456 kW) mocy i maksymalnego momentu obrotowego 820 Nm. Porsche 911 Turbo z tym zestawem łamie magiczną granicę 3 sekund i rozpędza się od 0 do 100 km/h w 2,9 sekundy.

Zdjęcia: Techart