MotoNews.pl

Światowy debiut Maserati GranTurismo MC i nowego GranTurismo Convertible Sport

20 kwietnia 2011

Kategoria | Premiery
GranTurismo MC 1

Północnoamerykański oddział Maserati przedstawi po raz pierwszy Maserati GranTurismo MC- pierwszy model stworzony przez Maserati Corse (sportowy oddział firmy) specjalnie na potrzeby rynku amerykańskiego i GranTurismo Convertible Sport – stuningowaną, wyczynową wersję czteroosobowego kabrioletu.

Gran Turismo MC ma dostarczyć klientom z USA więcej mocy i zapewnić lepszą aerodynamikę oraz intuicyjny sposób obsług, charakterystyczne dla europejskiego GranTurismo MC Stradale oraz połączyć to z praktycznością auta czteroosobowego. Napędza je najnowsza wersja 4,7-litrowego silnika V8 o mocy 444 KM i maksymalnym momencie obrotowym 510 Nm dostępnym przy 4750 obr./min., współpracująca z automatyczną, sekwencyjną 6- biegową przekładnią ZF z systemem Mc-Shift. GranTurismo MC rozpędza się z miejsca do 100 km/h w 4,8 sekundy i osiąga prędkość maksymalną 298 km/h. To najszybsze, produkcyjne Maserati w Ameryce Północnej.

GranTurismo Convertible Sport to bardziej dynamiczna wersja GranTurismo Convertible napędzanego 4,7-litrowym silnikiem V8. Zmodyfikowano w nim standardowe, adaptacyjne zawieszenie Sport Skyhook i automatyczną przekładnię MC Shift, zastosowano najnowszy sportowy układ wydechowy Maserati, taki sam, jak w Gran Turismo S i Quattroporte Sport GTS i zoptymalizowano aerodynamikę nadwozia. Sportowy kabriolet będzie mieć nowe elementy z przodu, nowe fartuchy boczne, ciemne wykończenia i reflektory oraz klamki w kolorze nadwozia.

Oba modele pojawią się w Ameryce w sierpniu 2011.

Zdjęcia: Maserati, opracowanie: BM