MotoNews.pl

Prior-Design prezentuje: Bentley Continental GT Cabriolet High-Society

29 kwietnia 2011

Kategoria | Prior Design  Tuning
Bentley PRIOR 2

Bentley Continental GT Cabriolet w interpretacji tunera PRIOR-Design zadebiutuje 5 maja podczas znanej imprezy Tuning World odbywającej się nad Jeziorem Bodeńskim.

Bentley ma się czym pochwalić, silnik W12 biturbo o pojemności 5998 centymetrów sześciennych odznacza się mocą 560 KM i maksymalnym momentem obrotowym 650 Nm, dostępnym przy 1600 obr./min. i przekazywanym na wszystkie koła. Prior dodatkowo podrasował samochód, dodając nowy zderzak z dolną częścią wykonaną z włókna węglowego. Duża maska silnika zyskała dwa duże wloty powietrza. Kolejnym dodatkiem jest masywna, sportowa kratka atrapy chłodnicy z dwoma wylotami powietrza z włókna węglowego na szczycie.

Progi boczne sprawiają, że sylwetka pojazdu wydaje się dłuższa i niżej zawieszona. W tyle także pojawił się nowy zderzak ze zintegrowanym dyfuzorem. Bentley zyskał również sportowy układ wydechowy ze stali nierdzewnej.

We wnętrzu drewniane elementy dekoracyjne zastąpiono detalami wykonanymi z włókna węglowego, by nadać kabinie bardziej sportowy wygląd.

Zdjęcia: PRIOR-Design, opracowanie: BM