MotoNews.pl

Porsche Cayman S Black Edition

06 maja 2011

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Porsche Cayman S Black Edition

W lipcu tego roku na rynku pojawi się model Porsche Cayman S w limitowanej wersji Black Edition. Seria zostanie ograniczona do 500 egzemplarzy. Caymana S Black Edition napędza 3,4-litrowy, 6-cylindrowy silnik typu boxer o mocy zwiększonej o 10 KM w porównaniu z wersją podstawową modelu, co oznacza, że do dyspozycji kierowcy pozostawać będzie 330 KM (243 kW) dostępnych od 7400 obr./min. Maksymalny moment obrotowy pozostał niezmieniony i wynosi 370 Nm.

Dawka dodatkowej mocy przekłada się oczywiście na osiągi czarnego, dwuosobowego coupe: pojazd przyspiesza z miejsca do 100 km/h w 5,1 sekundy (z 6-biegową skrzynią manualną) i w 5 sekund (z opcjonalną przekładnią dwusprzęgłową PDK). Po aktywowaniu układu Launch Control na rozpędzenie się do setki czarny Cayman wyposażony w pakiet Sport Chrono potrzebuje już tylko 4,8 sekundy. Cayman S Black Edition rozwija prędkość maksymalną 279 km/h z przekładnią manualną lub 277 km/h ze skrzynią PDK.

Pojazd posiada czarne, 19-calowe felgi znane z modelu Boxter Spyder – o średnicy o cal większej, niż w standardowym Caymanie S. Z przodu zamontowano opony 235/35 ZR 19s a z tyłu 265/35 ZR 19s.

W ofercie wyposażeniowej Caymana S Black Edition znalazły się m.in.: biksenonowe reflektory z systemem doświetlania na zakrętach i światłami do jazdy dziennej LED, czujnik deszczu, nieparujące lusterka, tapicerka z czarnymi, skórzanymi elementami, klimatyzacja, sportowa kierownica, elektroniczny system utrzymywania przez samochód stałej prędkości podróżnej i system nagłośnienia Sound Package Plus.

Schemat kolorystyczny Caymana S Black Edition jest dość przewidywalny i oczywisty – począwszy od największych komponentów, po najmniejsze detale – wszystko jest czarne.

Zdjęcia: Porsche, opracowanie: BM