MotoNews.pl

Mercedes GL Grand Edition według Carlsson Autotechnik

05 sierpnia 2011

Carlsson Mercedes GL 9

CGL45 – pod tym kryptonimem kryje się zmodyfikowany przez firmę tuningową Carlsson Autotechnik Mercedes GL GrandEdition. Carlsson zaproponował zarówno zmiany w wyglądzie nadwozia, jak i modyfikacje techniczne.

Model GL500 po poprawkach dysponuje mocą 435 KM (320 kW) i maksymalnym momentem obrotowym 600 Nm, a 3-litrowy diesel V6 zyskał 310 KM (228 kW) mocy i 700 Nm maksymalnego momentu obrotowego dzięki modułowi C-Tronic DIESEL POWER.

Aerodynamikę nadwozia GL GrandEdition poprawiono w tracie testów w tunelu aerodynamicznym, a na „body kit” składają się: poszerzone nadkola, przedni spojler, chromowana kratka atrapy chłodnicy i nowy fartuch tylny z czterema owalnymi końcówkami rur wydechowych ze stali nierdzewnej.

W Mercedesie zastosowano również zawieszenie C-Tronic, dzięki czemu pojazd jest zawieszony o 30 mm niżej niż wersja standardowa. Samochód porusza się na wyczynowych oponach 305/35 ZR22 marki Vredestein zamontowanych na 22-calowych felgach Evo Brilliant Edition.

We wnętrzu znalazły się podświetlane nakładki na progi drzwiowe, tapicerka ze skóry i Alcantary, ozdobne wstawki z drewna i stali nierdzewnej i aluminiowe nakładki na pedały gazu, sprzęgła i hamulca.

Zdjęcia: Carlsson Autotechnik, opracowanie: BM