MotoNews.pl

Mercedes CLS 63 AMG Red and White Dream

17 stycznia 2012

Carlsson Mercedes CLS 63AMG 7

Niemiecki tuner Carlsson Autotechnik przedstawił swój nowy program dla Mercedesa-Benz CSS 63 AMG, któremu nadał nazwę „Red and White Dream”, czyli „Czerwono-białe Marzenie”.

Model fabryczny napędza 6,2-litrowy silnik V8 biturbo o mocy 557 KM i maksymalnym momencie obrotowym 800 Nm. Niemieccy specjaliści „podkręcili” te wyniki do 652 KM mocy i 1000 Nm maksymalnego momentu obrotowego montując w Mercedesie nowy układ wydechowy z katalizatorem i przeprogramowując jednostkę kontrolną silnika. Działania te przełożyły się na skrócenie sprintu CLS 63 AMG z miejsca do 100 km/h do 4,1 sekundy (0,2 s. krócej niż wariant seryjny).

Na zestaw poprawiający wygląd i aerodynamikę nadwozia złożył się nowy przód z włókna węglowego, spojlery, zintegrowany dyfuzor tylny i dokładka na tylny zderzak. Na wysokości przedniej osi zawieszenie pojazdu obniżono o 30 mm. Carlsson zamontował także w Mercedesie 20-calowe felgi własnego wyrobu Brilliant Edition, a emblemat z gwiazdą Mercedesa na kratce atrapy chłodnicy zastąpił plakietką ze swoim logo.

Wnętrze kabiny obito skórą w kolorze „czerwień Św. Mikołaja”. Ho, ho, ho, chciałoby się zawołać.

Zdjęcia: Carlsson Autotechnik, opracowanie: BM