MotoNews.pl

Ford Harley-Davidson F-150 2012

09 sierpnia 2011

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Ford Harley-DavidsonF-150 6

Ford i Harley Davidson znów wspólnie przygotowały specjalną wersję mocnego pick-upa F-150. To już dziesiąty wariant F-150 stworzony przez ten niezwykły duet. Jego atrakcjami będą: wykończenia ze skóry przypominającej skórę węża we wnętrzu kabiny, nowa, stylizowana grafika na bokach pojazdu, nowe felgi i specjalny lakier nadwozia. A wszystko to w połączeniu z 6,2-litrowym silnikiem V8, mnóstwem nowoczesnych rozwiązań technologicznych, mocą i unikalnym stylem.

Nadwozie ozdobiono plakietką „Harley Davidson” i chromowaną kratką atrapy chłodnicy z sześcioma poziomymi pasami. Pick-up wydaje się nieco niżej zawieszony. Opony zamontowano na 22-calowych felgach z lekkich stopów z lakierowanymi akcentami oraz logo Harley’a Davidsona umieszczonym na kołpakach. Ford Harley-Davidson F-150 jest dostępny w dwóch kolorach – czarnym i – po raz pierwszy – w odcieniu białej platyny.
Nowa grafika na bokach F-150 ma teksturę skóry węża, podobną do wstawek na bakach najdroższych motocykli Harley-Davidson.

We wnętrzu znajdziemy elementy pokryte błyszczącym, czarnym lakierem, oraz ozdobniki z satynowanego aluminium. Pokrywę konsoli i górną część kierownicy obciągnięto skórą imitującą wzór skóry węża. Fotele także pokryto „wężową skórą”, a na oparciach umieszczono plakietki z logo Harleya Davidsona.

6,2-litrowa, benzynowa jednostka V8 odznacza się mocą 411 KM i maksymalnym momentem obrotowym 588 Nm. Dzięki niemu Ford F-150 może uciągnąć do 3400 kg.

Zdjęcia: Ford, opracowanie: BM