MotoNews.pl

Ford F-150 SVT Raptor Special Edition

10 kwietnia 2013

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
F-150 SVT Raptor 5a

Ford F-150 SVT Raptor to naprawdę świetny pickup terenowy i bardzo żałujemy, że w Europie nie jest nam dane korzystać z tego elementu oferty amerykańskiego producenta. Teraz nawet jeszcze bardziej, ponieważ Ford właśnie zapowiedział pojawienie się nowej edycji specjalnej modelu o mało odkrywczej nazwie „Special Edition”, która sprawi, że stanie się jeszcze bardziej unikalny. Oczywiście edycja specjalna jest również zarezerwowana dla klientów z Ameryki Północnej.

Ford F-150 SVT Raptor Special Edition będzie się wyróżniać metalicznym lakierem nadwozia w odcieniu rubinowym i czarną grafiką na boku auta. Alternatywnie będzie można zamówić specjalną edycję w kolorze czarnym. W kabinie znajdą się czerwone fotele z czarnymi wstawkami i akcentami z tkaniny o fakturze plastra miodu. Konsola środkowa zyska nowe wykończenia, a panele drzwiowe dekoracyjne aplikacje.

Oczywiście F-150 SVT Raptor zachowa wszelkie atuty wersji bazowej, czyli agresywne opony radzące sobie w każdym terenie, wyjątkowe zawieszenie z rajdowymi amortyzatorami FOX Racing Shox, osłony podwozia, dostępny standardowo system kontroli zjeżdżania samochodu ze wzniesienia (Hill Descent Control), kamerę zamontowaną na atrapie chłodnicy poprawiającą widoczność w terenie, blokadę mechanizmu różnicowego typu Torsen, reflektory HID i 6,2-litrowy silnik V8 generujący moc 411 KM i maksymalny moment obrotowy 588 Nm, który współpracuje z 6-biegową przekładnią automatyczną SelectShift Automatic.

Ford F-150 SVT Raptor Special Edition wejdzie do sprzedaży w USA już jesienią tego roku.

Zdjęcia: Ford, opracowanie: BM