MotoNews.pl

Fiat 500 w limitowanej edycji Pink Ribbon

28 września 2011

Kategoria | Premiery
Marka, model | ,
Fiat 500 Pink Ribbon 5

Północnoamerykański oddział Fiata wprowadza na tamtejszy rynek model 500 w specyfikacji na rok 2012 w limitowanej edycji „Pink Ribbon”. „Pink Ribbon” to po polsku „różowa wstążka”, a jednocześnie nawiązanie do powodu, z jakiego powstała edycja specjalna. Fiat postanowił bowiem wesprzeć w ten sposób amerykańską Fundację Badań nad Rakiem Piersi, a jak wiadomo różowa wstążka jest symbolem ogólnoświatowej kampanii na rzecz zapobiegania rakowi piersi, jego wykrywania i leczenia.

Fiat 500 Pink Ribbon pojawi się w salonach sprzedaży w USA w październiku. Każdy sprzedany egzemplarz będzie oznaczał zasilenie kasy Fundacji Badań nad Rakiem Piersi kwotą 1000 dolarów, przy czym koncern motoryzacyjny zobowiązał się, że niezależnie do wielkości sprzedaży, przekaże na konto Fundacji przynajmniej 50 000 dolarów.

Przyjrzyjmy się jednak samemu samochodowi. Limitowana edycja bazuje na modelu Fiat 500 Lounge w wersji na 2012 rok. Klienci będą mogli wybrać nadwozie w kolorze srebrnym lub białym. W obu przypadkach pojazd zdobić będzie dodatkowo ciemnoróżowy pas ciągnący się przez cały bok auta, z logo „500” i „wstążką” w kolorze jasnoróżowym.

We wnętrzu pokryte czarną skórą fotele ozdobiono różowymi przeszyciami i haftowanym logo „500” na przednich siedzeniach. Na dywanikach wyhaftowano zaś różową wstążkę. Różowe akcenty znajdziemy także na pokrytej czarną skórą kierownicy.

Fiat 500 Pink Ribbon ma kosztować 22 500 dolarów amerykańskich.

Zdjęcia: Fiat, opracowanie: BM