MotoNews.pl

Techart wzmacnia Porsche Panamera Turbo i Porsche Cayenne Turbo

30 września 2011

Kategoria | Techart  Tuning
Techart Porsche Cayenne 1

Na Międzynarodowej Wystawie Motoryzacyjnej IAA we Frankfurcie Techart zaprezentował dwa nowe zestawy wzmacniające dla Porsche Cayenne Turbo i Porsche Panamera Turbo. Dzięki nim sportowy SUV i dynamiczny sedan mogą zwiększyć moc swoich silników do 660 i 630 KM, a maksymalny moment obrotowy do 880 Nm.

Power Kit TA 058/T2 dla Porsche Cayenne Turbo
Zestaw ten powoduje, że Cayenne Turbo zyskuje dodatkowe 160 KM (118 kW) mocy i 180 Nm maksymalnego momentu obrotowego, co przekłada się na wyraźną poprawę dynamiki jazdy. Rezultaty? Przyspieszenie z miejsca do 100 km/h w 4,2 sekundy – o pół sekundy szybciej niż w przypadku modelu seryjnego. SUV z pakietem Techartu rozwija także prędkość maksymalną 305 km/h. Konwersja silnika obejmuje instalację nowych turbosprężarek, sportowego filtra powietrza i kolektory Techartu. Do tego tuner dorzucił nową jednostkę kontrolną silnika, a dla miłośników rozwiązań estetycznych także pokrywę jednostki napędowej z włókna węglowego. Dynamiczny i sportowy dźwięk gwarantuje sportowy układ wydechowy Techartu z końcówkami rur wykonanymi ze stali nierdzewnej.

Power Kit TA 070/T2 dla Porsche Panamera Turbo

Na zestaw wzmacniający składa się instalacja nowych turbosprężarek Techartu oraz sportowego filtra powietrza w połączeniu z perfekcyjnie ustawionym oprogramowaniem silnika. Przekłada się to na moc 630 Km (464 kW) i maksymalny moment obrotowy 880 Nm. Czteroosobowe Porsche wykonuje sprint do setki z miejsca w 3,7 sekundy, po 12,3 sekundach osiąga 200 km/h i może rozpędzić się aż do 326 km/h.

Zdjęcia: Techart, opracowanie: BM