MotoNews.pl

‘Jastrząb’, czyli Mercedes SLS AMG Coupe według Hamann’a

12 października 2011

Kategoria | Hamann  Tuning
Hamann Hawk 14

„Jastrząb”, czyli „Hawk”, to Mercedes SLS AMG Coupe udoskonalony przez znaną firmę tuningową Hamann. Pojazd wyróżnia się bardzo agresywną stylistyką. Z przodu samochodu w oczy rzuca się nowy, sportowy zderzak, nowa maska silnika z włókna węglowego z wlotami powietrza i spojler w dolnej części. Tuner dodał SLS AMG Coupe duże fartuchy boczne i masywne skrzydło w tyle wykonane z włókna węglowego. Obudowy lusterek bocznych, klapkę wlewu paliwa i pokrywę bagażnika także zrobiono z kompozytu CFRP. W tylnej części dominują duże końcówki rur wydechowych o średnicy 90 mm, należące do nowego układu wydechowego.

Pojazd porusza się na oponach w rozmiarze 245/30 z przodu i 345/25 z tyłu zamontowanych na 21-calowych felgach z lekkich stopów. Zawieszenie można ustawiać w ośmiu różnych pozycjach i w sumie obniżyć je o 30 mm

Zmiany zaszły także pod maską – 6,2-litrowa jednostka V8 dostarcza teraz mocy 636 KM i maksymalnego momentu obrotowego 680 Nm. Hamann Hawk rozpędza się z miejsca do 100 km/h w 3,6 sekundy i zwiększa prędkość aż do osiągnięcia 320 km/h. Takie wyniki możliwe były dzięki zastosowaniu sportowego filtra powietrza, przeprogramowaniu jednostki kontrolnej silnika i wspomnianej już wymianie układu wydechowego.

We wnętrzu kabiny znalazły się sportowe fotele Recaro obite skórą i ultra-zamszem, a wszystkie elementy wykończeniowe z aluminium zamieniono na odpowiedniki z włókna węglowego.

Zdjęcia: Hamann, opracowanie: BM