MotoNews.pl

Genty Akylone, nowy rywal na rynku supersamochodów?

18 października 2011

Kategoria | Premiery
Marka, model |
Genty Akylone 8

Pewna (jeszcze) mało znana, francuska firma Genty Automobile postanowiła wsunąć stopę w drzwi i wywalczyć sobie miejsce na rynku supersamochodów. Orężem w tej walce ma być pojazd o nazwie Akylone.

Jego napęd stanowić ma 4,8-litrowy silnik V8 biturbo o mocy ponad 1000 KM i maksymalnym momencie obrotowym 1273 Nm. 7-biegowa przekładnia sekwencyjna będzie przekazywać jego moc na tylną oś za pośrednictwem mechanizmu różnicowego o ograniczonym poślizgu. Według zapowiedzi Francuzów, Akylone ma potrzebować zaledwie 2,7 sekund by z miejsca rozpędzić się do 100 km/h, 7,2 sekund by osiągnąć 200 km/h i 14 sekund by wskazówka prędkościomierza zatrzymała się na 300 km/h. Prędkość maksymalna to 354 km/h.

Akylone ma też piękne nadwozie z włókna węglowego i aluminium, choć jeśli się bliżej przyjrzeć, wydaje się, jakby powstało z połączenia elementów, jakie możemy spotkać w „supersamochodach” marki Koenigsegg, Aston Martin czy McLaren.

Produkcja ma zostać ograniczona do zaledwie 15 egzemplarzy. Ceny nie ogłoszono, ale możemy liczyć na to, że będzie astronomiczna.

Zdjęcia: Genty Automobile, opracowanie: BM